Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf VI 2009/2010 járatú...

VW Golf VI 2009/2010 járatú autót szeretnék venni, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Minden érdekel a témával kapcsolatban. Ha van valakinek valami infója az kérem ossza meg.

Mennyire megbízhatóak, mennyire kell költeni rá. Mi az a km ami fölött már nem érdemes nézni.



2016. ápr. 7. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
8 honapja vettunk egy ilyet, 2010-es kiadas, 2011-ben lett forgalomba irva. 1.4-es 80 loeros alapmotorral 84000 kilometerrel. Nagyon kenyelmes kis auto(legalabbis nekem annak tunik, de lehet csak azert mert azelott Logannal jartam:)), hatul is van eleg hely. A csomagtarto nem oriasi, mi legtobbszor ketten hasznaljuk, nekunk egyelore eleg. Amit eddig koltottunk ra: olaj es szurok(~20ezer), teljes vezerles csere(50ezer), uj nyari gumi szett. Sokan mondjak, hogy gyenge motor az autohoz, de normal kozlekedesre elegendo(nemetorszagi autopalyazashoz nem ajanlanam, de hetkoznapi kozlekedesre igen). A TSI-k nyilvan jobban mozgatjak az autot, de azokrol eleg sok rosszat olvastam, a dieselek pedig ennyi idos korukra mar eleg sokat mentek es valoszinuleg kovetkezik egy-ket nagyobb javitas/csere.
2016. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen motorral?
2016. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1.4, 1.6 motorokkal nincs probléma, az 1.6 lenne a legjobb, de nagyon ritka. A TSI-ket kerülni kell, rengeteg velük a gond. Én is ezeket nézegettem, már majdnem vettem is egyet, de a tulaj figyelmeztetett, hogy sok baj van vele, szóval gondoljam meg. Rengeteget kutakodtam az autóval kapcsolatban, és azt tudtam meg róla, hogy 2012 utánit kell venni, mert ott nem jellemző a laza vezérlés, és nem kokszosodnak a motorok. A 2012 előttieket meg rendszeresen tisztítani kell.

A 2012 utániak nekem drágák voltak, így maradtam az ötösnél, sima 1.6 motorral. Csak kinézetben más a 2 autó, a hatos szebb, de nekem a Sportline csomag feldobja az autót, és szerintem a trendline, comfortline hatosoknál bőven jobb.

2016. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
G6 ban csak 1.4szívó van, ezután már csak turbó, 1.6-os ba csak dízel van. 1.4tsinek a láncnyúlás, csörgés, kokszolódás ami leginkább általános bajok vele 2012-ig (3.gen tsi). Én bemernék vállalni egy 144lovas 1.4TSI-t belőle, ha volt egy lánccsere akkor meg főleg. A kokszolódás úgyis kb 100e ft ha kitisztítod és nem ilyen-olyan tisztítót fújsz bele. Ezt kb 100e kmenként kell megcsinálni.
2016. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A G6 elso eveben volt 1.6 szivo. Hamar ejtettek, de ki lehet fogni nehanyat.
2016. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!