Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetnék ha egyszerűen...

Mit tehetnék ha egyszerűen túl kritikus vagyok magammal szemben az autóvezetésnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok.17 éves vagyok,4 hónapja van jogsim. Álltalában egyedül vezetek(Havi 800km átlag).De mindig lelkiismeret furdalásom van ha valamit elszúrok.A egyik probléma az elindulás utálom a piroslámpát.Egyszerűen idegesít,hogy van mögöttem 5-6 autó,és tudom,hogyha elszúrom akkor csak anyáznak.Ennek az oka az,hogy kis köbcentis autót vezetek (70le) és nekem soha senki nem tanította a gázzal való elindulást. Szóval úgy indulok el pirosnál,hogyha látom,hogy már kezd gurulni az előttem lévő autó,vagy tudom,hogy mindjárt vált a lámpa,akkor elkezdem engedni a kuplungot... Ez ugye mindig bejön (mivel autómatikusan állítja a kocsi a gázt a kuplunghoz,egy bizonyos szintig)De ha például nem figyelek oda,arra hogy mindjárt indulni kell,akkor az a reakcióm,hogy rádobom a kuplungot ami alap lefulladás... Ilyenkor mindig felidegel,és másodjára már tő gázon indulok..Ebből következik,hogy aztán könnyebben elrontok valami. Ne ilyen durva dolgokra gondoljatok,hogy elsőbség meg nem adás,stop tábla/index kihagyás,hanem ilyen kis hülyeségek.A vicc,hogyha el kell indulnom bárhol ahol nincs forgalom 100 ból 100x sikerül,tudom hol fog a kuplng,működését is értem,szóval a stressz az oka...


Aztán a második dolog,hogyha hazaérek végiggondolom az egész vezetést,hogy hol szúrtam el,biztos betartottam-e mindent.Jó döntés volt-e,hogy átmentem még a sárgán vagy inkább fékeztem volna nagyot.Szóval túlparázom az egészet..

Egyébként semmi bajom a vezetéssel,elsőre átmentem mindenből,30-órát vettem fel.. Sem a parkolás,sem a kézifékes elindulás,semmi nem fog ki alapból rajtam..Beállok 2 autó közé akár, úgy hogy van 5 centi hely a 2 tükör között. Az oktatóm azt mondta,hogy valószínűleg soha az életben nem lesz bajom a vezetéssel.

Mégis egyszerűen felidegel ez az egész.. Egyszerűen túl kritikus vagyok, és néha ideges. Senki nem tud úgy levezetni 1 órát,hogy valamibe ne lehessen belekötni... Én meg olyan hülye vagyok,hogy mégis belekötök saját magamba!:D És legközelebb mikor megyek valahova,akkor egyből beugrik ez az idegesség,hogy múltkor mit szúrtam el.


Persze mostmár,hogy 6x annyit vezettem mint az oktatáson egyértelműen jobban megy.. De nem vagyok elégedett,emiatt idegeskedek,és el@szom.


Mit tanácsoltok mit tegyek?



2016. ápr. 7. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon nagyon gyorsan keress egy oktatót és vegyél órákat. A kocsi nem állítja a gézt a kuplunghoz magától, alap dolgokkal sem vagy tisztában. 3000 km alatt még elindulni sem sikerül az komoly hiányosság, és nyilván minden más tekintetben is vannak hasonlóan fajsúlyos problémák. Megkockáztatom kis túlzással közveszélyes vag. Ez nem túl kritikus. Akkor sem lennél túl kritikus ha nem ülnél autóba.
2016. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Haver,irígy vagy arra,hogy nekem elsőre meglett a jogsim?!;)

Elég sok embert látok lefulladni ami tudtommal nem egy közveszélyes dolog.

És nem fulladok le minden lámpánál,mondjuk mint te akit pav-ra küldtek! :D

Tudtommal és sehol nem írtam semmi olyat,amiért a rendőr büntetne. De te megomondtad,hogy azért mert néha lefulladok pirosnál ezért közveszélyes vagyok! :D Nah sicc mert indul a buszod.

2016. ápr. 7. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

#1: A legtobb modern auto ~1970 ota probalja tartani az alapjaratot, gazadassal.


Kerdezo, semmi gond a vezeteseddel, csak egy ilyen aprosagon probalj meg elobb tullepni. Ha az elozo hibadon gondolkodsz, ujabbakat fogsz elkovetni.

A gazzal indulas pedig nem nagy ordongosseg, gyakorolj egy parkoloban. Ennyi ido utan talan tudod a jobb labadat is finoman mozgatni, a fordulatszamot kicsit magasabban megtartani indulaskor.

2016. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm 2-es.

Nincs bajom a gázzal való indulással,szóval értem,hogyan kellene.. Csak egyszerűen én úgy tanultam meg autót vezetni,hogy alapból mikor indulok akkor nem adok gázt.De akkor lehet jobb,ha áttérek arra,hogy mindig adok egy kis gázt,és akkor ezt ki tudom küszöbölni..De írtam fent,hogy másodjára mindig sikerül,mert ha nagyobb fordulaton van a motor,akkor értelemszerűen nehezebben fullad le,még ha gyorsan engedem is.

2016. ápr. 7. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom az a fajta vagy, aki hamar felkapja a vizet, ilyen a természeted, de ezen változtatni kell, mert ebből a kapkodásból és parázásból komoly balesetek, problémák is születhetnek.


"Egyszerűen idegesít,hogy van mögöttem 5-6 autó,és tudom,hogyha elszúrom akkor csak anyáznak."


Ez mi? Ugyanúgy kell ilyenkor is elindulni, mintha 10 kilóméteres körzetben csak teljesen egyedül lennél. Szépen, nyugodtan, és akkor fog is sikerülni elsőre normálisan.


"Aztán a második dolog,hogyha hazaérek végiggondolom az egész vezetést,hogy hol szúrtam el,biztos betartottam-e mindent."


Ezen megint mit parázol? Mi van ha valamit nem csináltál úgy ahogy a könyvben írja? Semmi, sőt, normális közlekedésben nincs is olyan hogy mindent betarts!


Fejben kell helyrerakd a dolgokat, a leírásodból ítélve semmi baj nincs a vezetéseddel, csak nagyon idegeskedő fajta vagy, és ezen változtatni kell, próbálj kicsit lazán venni mindent, az élet más területein is, nemcsak a vezetésnél.

2016. ápr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen,ez teljesen így van 3-mas. Most vagyok abba a korosztályba,hogy a haverjaimnak is megvan a jogosítványuk.

De ők meg pont ez ellentétem,mert ők meg egyáltalán nem paráznak,és ők már tényleg veszélyesen vezetnek..

Pl megyünk valahova,és haver vezet és kihagy egy stopptáblát akkor az van hogy:

-haver kihagytál egy stoptáblát,és egyébként is 50 helyett 90-el megyünk...

-mit foglalkozol vele? Este 11 van,nem jött semmi,senki nem látta,sz@rd már le.Amúgy is a 90 még belefér.


Szóval ők ilyen szinten lazán veszik,persze ez már valóban nem helyes,meg menni fognak nekik a csekkek rendesen,persze csak ha megélik..Nah ez nekem nem menne,mert paráznék rajta(nem is akarok balesetet okozni,meg 3000 kilométer,max arra elég hogy biztonságosan elközlekedek,de nem vagánykodok). És a vicc,hogy ezt ők megcsinálják úgy,hogy 5 napja van jogosítványuk.

2016. ápr. 7. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

A haverjaid menőzésből nyomják a gázt, ami inkább hülyeség és qrva veszélyes. Osztálytársam is ilyen, lakotton kívül 150-nel közlekedik, fékezni nem tud egyenletesen és rángatja kanyarodás közben a kormányt.

De ő 150-nel megy és hú meg a 90 lovas Golf megy mint az állat... vagy mégse.

Sz idegeskedésen viszont tényleg változtass, nyugodj le, ne gondolkodj rajta.

A legjobb szerintem az ha valaki dinamikusan, de szabályokat betartva vezet.

2016. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Haverok sé friss jogsi, enm szoktak jora kisülni. :)
2016. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Crisopher ***** válasza:

Haverod jó nagy barom, ha így csinálja, előbb-utóbb balesetet szenved. Te csinálod jól, mert betartod a szabályokat.

Amúgy amiket írtál, azok a problémák csak abból adódnak, hogy még nem szereztél rutint, és egy picit izgulsz emiatt, mert úgy gondolod, a többi autósnak jobban megy. Erre csak azt tudom mondani, hogy vezetni, vezetni, és vezetni. Minél többet vezetsz, annál könnyebb lesz ez az egész, és annál jobban fog menni.

Én dízelen tanultam vezetni, majd benzines autóm lett. Első pár utamon ugyanezek a problémák voltak, mint nálad. Sok lefulladás, pirosnál tökölés. Ugye, mert a dízel nyomatékosabb, a benzin húzósabb. Aztán ettől függetlenül vezetgettem, gyakoroltam. Kiismertem az autót. Ez nagyon fontos. Pontosan tudnod kell, mit tud a kocsi. Megtanultam, hogy hogyan induljak el úgy, hogy gázt adok (ez eleinte úgy ment még, hogy már előre felpörgettem a motort, és úgy engedtem rá a kuplungot, aztán sok gyakorlás után végül akkor kezdtem el nyomni a gázt, amikor a kuplung már elérte a fogáspontot). Semmi más ez, csak sok-sok út a forgalomban.

Egy valamit nem szabad, hogy az előző vezetéseid miatt ideges legyél. Ha elrontasz valamit, akkor levonod a tanulságot, és törekszel legközelebb jobban csinálni. De minden egyes vezetést úgy kell felfogni, hogy: új vezetés, új szituációk. Nem szabad az elmúlt dolgok miatt idegeskedni. És amíg baleset nélkül, épségben hazaviszed az autót, addig jusson eszedbe, hogy végül is olyan nagy baj nem történt.

2016. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!