Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa b 1.2i, gázra nem...

Opel Corsa b 1.2i, gázra nem reagál, alapjárat egyenetlen, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttem haza Pestről Miskolcra laza 100-as tempóban. Végig rendben volt, szépen tette a dolgát. Ahogy elértem a város határához és jött a letérő, levettem a lábamról a lábam és nagy meglepetésemre olaj, töltés lámpa, csekk lámpa ki, autó leáll. Ezek után a helyzet nem változott. Az autó beindul, vizet nem főzi, az alapjárat egyenetlen. Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy a fordulatszám körülbelül 400 és 80 között ingadozik. Gázadásra semmilyen rakció nincs. Egyesbe ha szépen lasssan felengedem a kuplungot, akkor alapjáraton elindul és hol kapva egy kis benzint ránt egyet, majd fél másodperc múlva ahogy az alapjárat is leesik 400 körülre, az autó "ereje" is elmegy. Már amennyi van neki alapjáraton. Majd újból erőre kap és ránt egyet. Így rángatva egyesben alapjáraton még megtettem vele 1-2 km-t, hogy eljussak az Aldi parkolóig. Csekk lámpa világít. Tippek?

2016. ápr. 24. 08:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Én először a fojtószelepállás érzékelőre gyanakodnék

[link]

2016. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kísértetiesen hasonlít sogornőm autójára a hiba, amúgy első válaszoló által említett volt ott, szóval esélyes hogy itt is az elsz.
2016. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!