Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utángyártott lámpatest -...

Utángyártott lámpatest - átvertek, vagy rossz típust rendeltem?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem utángyártott bal hátsó lámpatestet 2004-es Corollához. Nem tanultam soha autószerelést, így nem tűnt fel, hogy az utángyártottról hiányzik-e valami.

Elvileg ugyanaz a típus; méret és forma passzolt.

Lebontottam a régit és jött a meglepi:

A gyári lámpatesten a foglalatok körül érintkező papucsok vannak, amelyeket vezetékek kötnek össze. (Gondolom így tápol a másik két izzó az 1 db bekötésből.) - namost ezek a papucsok egy az egyben hiányoznak utángyártottról, de még ezeknek a kis műanyag tornyocskái sincsenek odafröccsöntve.

A másikon már meg sem lepődtem, hogy a foglalatoknál olyan aprócska méretkülönbségek voltak, hogy az izzót tartó bajonettzáras dugókat nem tudtam normálisan beilleszteni.



2016. máj. 1. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyes utángyártott olcsó lámpák ilyen bóvlik. Ezt a minőségre írtam. Hogy mások a csatlakozók annak oka lehet hogy a japánoknál egy tipus esetében is sok változás előfordul az évjáratok között.
2016. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: a csatlakozók helyileg ugyanott vannak, elrendezésében teljesen ugyanaz, csak mintha lehagyták volna a vezető elemeket. Az izzófoglalatok számára nincs érintkezős rész. Tehát ha beteszem (be tudnám tenni) a foglalatokat, akkor csak az az izzó kapna áramot, amelyet be lehet kötni. A gyári lámpatesten érintkezős részek voltak a foglalatok körül.


A méretbeli eltérés pedig töredékmilliméter nagyságú. éppen hogy csak nem passzol be a foglalat, de látszik is a megmunkálatlanság.

2016. máj. 1. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Utángyártott termék esetén semmi garancia sincs a minőségre, jó példa ez is.
2016. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!