Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbobenzin de melyiket?

Viper5757 kérdése:

Turbobenzin de melyiket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autóvásárlást tervezek,de nem szeretnék nagy autót , viszont 60lóerős szivóbenzint sem.

Megmondom öszintén kicsit viszont tartok a turbós autóktól, az esetleges nagyobb javitási költségek miatt.


Az lenne a kérdésem a turbócserén/javításon kívűl, vannak más olyan költésgek(javítandó, cserélendő alkatrészre gondolok), amik eltérnek a szívóbenzinesektöl?

Illetve melyit turbós Motor megbizhatóbb?

A TSI-kröl nem sok jót hallok , esetleg a Fiat T-Jet motorja ? Vagy a Mitsubishi MiVec Turbo?

Bárkinek bármilyen tapasztalata van ezekről vagy úgy összességében a turbóbenzinesekről , kérem segítsen nekem.


Előre is köszönöm.

A



2016. jún. 3. 07:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Mennyid van rá?


Egyébként a TSI sem olyan rossz. Csak ugye a sok hozzá nem értő hatja, hogy szar, mert egyszer leírta valaki valahol.

A TSI-knek a gyenge pontja a vezérlés, méghozzá azért, mert olajnyomás feszíti, ha szar olajat raknak bele és/vagy ritkán cserélik akkor azt a vezérlés sínyli meg.


A másik kettőről nem tudok nyilatkozni, Fiat-ot nem erőltetném.


De majd itt el lesz magyarázva okosba, hogy a szívó Honda jobban megy mint a Turbós német/olasz;)


Egyébként a turbó a lényegi plusz hibalehetőség, de azért azt se úgy kell elképzelni, hogy hetente szétesik. Ha megnézeted hozzáértővel a kocsit akkor azért kicsi az esélye, de ha mégis megtörténik, akkor megcsináltatod és utána a turbóra többet nem lesz gondod.

2016. jún. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Meg meleltte a kokszosodás stb. Végül is nem kölségesebb cseppet sem mint egy sima szívóbenzin.


1,4-1,6 körüli szivobenzines autókból is simán kijön 100-140LE, az bőven több mint 60, és még a turbo sincs ott mint hibaforrás.

2016. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%

Vegyél egy 1.9 tádit(90-110-130 le) , az a világ teteje és minden autónál jobban gyorsul és természetesen 1 tankal körbe utazod vele az egyenlítőt :D

Viccet félretéve

Tényleg van jó pár 150 le körüli szívóbenzines autó , akár lehet honda is de Mitsubishi mazda toyota

Nekem egy 2.0 mazda 6 van az már szerintem elég dinamikus nincs benne turbó kettőstömegű se magasnyomású rendszer ami ugye tönkremehet benne és az nem túl pénztárca kímélő dolog.

2016. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
A T-Jet az jó.
2016. jún. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat , olyan 1.6-1.8 millió közötti összeget tudnék autóvásárlásra szánni. És olyan 10 évesnél nem igen szeretnék régebbit. Néztem ami szivó benzines és erősebb, pl Fiesta St abbol sem sokat talalni eladót , vagy pl. Swift sport , de a swiftek annyira nem bejövősek. Ezért az összegért mit javasolnátok akkor még ? Dizel auto semmiképp nem kell , nem megyek annyit évente hogy megérje nekem.
2016. jún. 3. 09:19
 6/22 anonim ***** válasza:
38%

Ilyen összegből TSI-t szerintem ne vegyél, azokból a 2012 utáni modellek jók, javították a gyermekbetegségeket.(A kokszolódás igazából azért probléma, mert alacsony fordulaton is húz, ezért nem pörgetik ki a motort sose a tulajok, megfelelő kezekben nincs semmi bajuk, és meg lehet spórolni egy motor szétszedést.)

Egy sima 1.6 szerintem jó lenne, ennyiért vannak jó Ford Focusok, amikből van 116 lovas is.

A Fiat motorjaihoz nem értek, arról nem tudok nyilatkozni.

2016. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Tomcatters ***** válasza:
19%

Valóban vannak erős 2 literes szívó benzinesek 140-250 le ig

Jok lehetnek a ford st modellek ,csak nagyon körültekintőnek kell lenni vásárlásnál mint mindig

Mitsukat csak akkor ajanlom ha nem gond,hogy 8-10től ha kicsit odalepsz 16-20 l/100km ala nem fogod levinni a fogyasztast ,mert azok mind 240-300 le körüli 4wd autók, kiveve a colt turbo, de az kicsi sztem :)

Amit tudok ajanlani

Accord 2.0 155 le (nyilvan nem fog ugy menni mint egy 200 le tfsi)

Avensis 2.0 vvt-i 145 le

Mazda 6 2.0 143 le

Elég dinamikusak már ezek is ,de ha turbós kell ...akkor

Golf 4,5 - 2.0 gti 200 le körül

Seat leon r 180 le

Az is jó lehet amit írtál fentebb a kérdésedbe fiat1.4 turbók 140 le

VW tfsi motorjai , csak itt figyelni kell kicsit jobban ,mert ezeknél a motoroknál a leg gyengébb láncszem az előző tulaj .. mennyire tartotta karban

2016. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a válaszolat , az engem nem zavar hogy kisauto , sőt szerintem olykor élvezetesebb is mint a nagy. 2-3 személlyel használnám max szóval nem lényeg a tul nagy beltér sem. Inkabb legyen kisebb és felszereltebb , mint egy nagy ugymond alap autó. Meg persze a megbizhatóság is fő szempont.
2016. jún. 3. 09:50
 9/22 Tomcatters ***** válasza:
38%

Akkor a mitsu colt turbo jo választás lehet neked :)

Egyébként rendkívül megbízható kis autó

2016. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Tomcatters ***** válasza:
38%

Ez pl jó lehet , és még a keretedbe is belefér


[link]

2016. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!