Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbós autónál leállítás...

Turbós autónál leállítás előtt mennyi ideig érdemes járatni a motort alapjáraton?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy autót, JTDm motorral, de nem igazán tudom, mennyit kéne alapjáraton hagyni még leállítás előtt. 1 perc elég neki, hogy visszahűljön a rendszer? Ilyenkor nem baj, hogy a motor kevesebb kenést kap?

2016. jún. 5. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Miért kapna kevesebb kenést?


Egyébként fél perc elég. Ha meghajtod nagyon, akkor 1 perc.

2016. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Alapjáraton kisebb az olajnyomás, ezáltal kisebb a kenés, nem? De lehet én tudom rosszul, annyira nem vagyok nagy szakértő. :)


Pályán nem használom, városon kívül is normális tempóban közlekedem, szóval annyira nem szoktam széthajtani.

2016. jún. 5. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Ne aggódj, alapjáraton is kap annyi kenést a motor, amennyi kell neki.

A turbód nem kap kenést, ha egyből leállítod. Nem visszahűlnie kell neki, hanem visszalassulnia. Elég komoly fordulaton dolgozik a turbó és ha egy országúti menet után egyből leállítod, akkor tovább fog pörögni kenés nélkül, mintha hagyod neki, hogy lelassuljon az alapjáratára.

És ahogy fentebb is írták, az a fél perc, egy perc elég neki.

2016. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ha nem hajtod 100-nál többet, akkor nem kell várni, különben kb. 1 perc.
2016. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2016. jún. 5. 18:13
 6/7 anonim ***** válasza:
1-2 perc.
2016. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amennyiben nem húzattad ki a járgányt,normálisan használtad az utolsó gázadástól számítva elég 5-10 mp.Ez idő alatt a turbó fordulata már visszaáll az alapjárati fordulatszámára. Viszont, ha eleresztetted neki a szomszédos utcában vagy hosszabb ideig nagyobb sebességgel haladtál a pályán,akkor 3-5 perc kell neki, mire visszahűl a turbó. És ne használj sűrű motorolajat. :)
2016. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!