Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 15 évesen jogsi nélküli...

15 évesen jogsi nélküli vezetés esetén mit kaphatok? Többi lent.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok elég jól vezetek, nem nagyképűségből mondom, de sok óra vezetés van már a hátam mögött és kérdés, hogy mit tudnak velem csinálni ha elkapnak? Pénz csak vagy esetleg tobb? Persze nem főúton meg városban, de mondjuk egy kisebb faluba a Balaton mellett ahol mondjuk 15 utca van összesen szóval nem egy nagy település.

Értelmes válaszokat Koszonom előre is :))



2016. júl. 18. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pénzbírság,eltiltás a jogsitól,szüleid felelősségre vonása,halálos baleset,netán börtön valakinek.
2016. júl. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
16%
felelősségre vonják az autó tulajdonosát. ha a tulaj azt mondja elloptad a tudta nélkül (de mondjuk barát, családtag,stb tehát nem jelentene fel) szerintem megúsznád egy ejnyebejnyével. ha balesetet is okozol, az más tészta :)
2016. júl. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
marha jól vezethetsz ilyen tanyán meg ilyen fos utakon..hatalmas rutinod lehet, bekerülnél pesten a forgalmi helyzetekbe, azt se tudnád mit kezdj kb .. -.-
2016. júl. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

"15 éves vagyok elég jól vezetek"

mhm, képzelem. Minden 15 éves szaros, aki ült már a volánnál ezt mondja. (én is ezt gondoltam) De az, hogy elindultál egy üres utcán lefulladás nélkül, az nem ezt jelenti. (Más kérdés, hogy sok jogosítvánnyal rendelkező egyénnek ez is gondot okoz)

A kérdésedre válaszolva: 45-90 ezer pénzbírság, 6-24 hónap eltiltás, 25-50 ezer pénzbírság annak aki átengedte a vezetést. Ja, és teljesen mindegy, hogy a kis faluban vagy az M7-esen állítanak meg, amennyiben közúton van.

2016. júl. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Amennyiben megállít a rendőr: Pénzbírság, eltiltanak a jogosítvány szerzéstől, az autó tulaját szintén pénzbírságra büntetik + valószínű elveszik az ő jogosítványát.


Amennyiben az autó egy cimborád szüleié, de a szülei nem tudtak róla hogy elvitted és kiindulva a mai becsületességi szintből ha letagadja hogy ő adta oda neked, akkor még autólopás.


Viszont! Feltételezve hogy a szüleid igazi szülők, nem pedig okoljunk mindent és mindenkit kivéve magunkat mert a hülye gyerekünk szegi a törvényt szülők... Egy kiadós verés is párosul majd -teljes joggal- mindazokhoz amit előbb írtam.

2016. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!