Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki vezet jobban?

Ki vezet jobban?

Figyelt kérdés
Az aki ébredés utáni fél órában kocsiba ül, vagy az aki lefekvés idő után egy-két órával közlekedik autóval ?

2016. júl. 19. 13:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így hülyeség, ember -, és állapotfüggő.
2016. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Rosszabb fáradtan vezetni, mint félkómásan.


Nálam szerencsére nincs ilyen gond, mert pár másodperc alatt magamhoz térek ha pont felkeltettek.

2016. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első: átlagban vélemények érdekelnek ki hogy gondolkodik erről, de köszi a hozzászólásod !
2016. júl. 19. 14:22
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Akinek már vérévé vált a vezetés, annak kb. annyira megterhelő, mint a séta.

Nem vezeti az autót, hanem csak ül a bal egyben, elgondolja hogy mit szeretne, és közben anélkül hogy észrevenné, a keze-lába teszi a dolgát. Mintegy "magától" megy az autó. Ez így rendben van. ha annyira fáradt az ember, hogy már a műveletekre is külön oda kell figyelni, akkor nem szabad elindulni.

2016. júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy kipihenten ébredsz, és úgy ülsz autóba, vagy egy rossz alvásból, rossz periódusban ébredve kell vezetni.

Hasonló kérdések merülnek fel a lefekvési idő utáni vezetéssel kapcsolatban, nem mindegy ugyanis, hogy mennyi tartaléka a szervezetnek, mennyire fáradt.

Van olyan, aki a lefekvési idő után is gond nélkül képes több órán keresztül fitten ébren maradni, ha arra van szükség, de olyanok is vannak, akik már a lefekvés előtti órákban is fáradtak, kimerültek.

Fáradtan nem tud kellően figyelni az ember, jelentősen romlik a reflex idő, ezt már régen be is bizonyították, de a fáradság nem feltétlenül napszakhoz köthető állapot.

2016. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha tippelni kellene, akkor az első. Ébredés utáni fél órában általában a kávén is túl van a delikvens, és kb akkor üt be, viszont a lefekvési idő után egy két órával egyértelműen álmos lesz az illető (legalábbis ha a lefekvési idő az azt jelenti, hogy mikor aludna már a sofőr).
2016. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

"Nem vezeti az autót, hanem csak ül a bal egyben, elgondolja hogy mit szeretne, és közben anélkül hogy észrevenné, a keze-lába teszi a dolgát. Mintegy "magától" megy az autó."


Pont azért alszik be hamarabb az ilyen rutinpók, mert nem kell különösebben figyelnie semmire. Én vezettem, sőt azt kell mondanom vezetek is rendszeresen mindkét időszakban, egyértelműen az utóbbi a megterhelőbb.

2016. júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat:

Én reggeli ébredésnél, ha aludtam legaább 3-4 órát az éjjel, akkor 5 perc után szinte teljesen magamhoz tudok térni, és nem álmosodok el az autóban sem (távoli utakra mindig korán reggel indulok). Viszont van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy ha nappal alszok egy fél órát, vagy egy órát, akár kettőt, akkor utána már egész nap kómás vagyok és fáj a fejem. Nem tudom miért van ez. Még ha fáradt is vagyok, jobb ha nem állok meg aludni, csak éppen kiszállok az autóból és sétálok vagy ücsörgök fél órát - egy órát. Ugyanez éjszakai vezetésnél, ha fáradt vagyok, nem próbálok elaludni egy parkolóban, mert utána mégrosszabb lesz.

Viszont más embereknél ez nem így van, de biztos vannak még olyanok mint én.

2016. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 veterán vas ***** válasza:

Ennek eldöntéséhez kellene két egyforma korú, fizikai állapotú, azonos képességű, ugyanannyi km-t vezetett, ugyan olyan rutinnal, idegrendszerrel stb.-vel rendelkező pilóta.

Mivel nincs két tökéletesen egyformán "működő" ember, így minden összehasonlítás hamis eredményt hozna.

2016. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is egyénfüggő. Nekem nem szokott gond lenni egyik esettel sem, a késő esti órákban is ugyanúgy tudok koncentrálni a vezetésre, mint a kora reggeli időszakban. De persze ez függ az adott naptól is. Ha jól kitudom aludni magam, és nem kell olyan korán kelnem (tehát csak olyan 8-9 óra körül), akkor fél óra bőven elegendő hogy formába rázódjak. Korán reggel talán azért mégiscsak jobb, amikor friss az ember, és még nem kellett 8-10 órát tanulnia vagy dolgoznia. Viszont van egy másik észrevételem is. Reggel nincsen meg annyira az a komfortérzetem mint este, gyakran még a ruhát is kényelmetlennek érzem magamon és nyűgösebb vagyok. Este már sokkal jobban pörgök, nyugodtabb vagyok, jobban élvezem a vezetést, és ha nem a hajnali órákról beszélünk, akkor még annyira fáradtnak sem szoktam magam érezni. Nem könnyű ez a kérdés. Ha egy hosszabb útra kellene menni, kapásból az ébredés után fél órávalra szavaznék. Ha rövidebb távról van szó, akkor majdhogynem mindegy.
2016. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!