Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 323F 1,5 benzin 1995...

Vilmányi Norbert kérdése:

Mazda 323F 1,5 benzin 1995 évjárat hengerfej lehuzási sorrend és nyomaték? Sajnos a papir elázott és olvashatatlan lett

Figyelt kérdés
2016. júl. 20. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

1. 17-22Nm

2. +85-90fok

3. +85-90fok

Belülről kifelé

2016. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Feltételezem nincs fokolód.

Nyomaték kulcsod van?

Az mindenképpen fog kelleni és a következőt tedd.

Állitsd a nyomaték kulcsot 3nm-re. Majd középről kiindulva úgymond csiga vonalban kattanásig húzod az összes csavart. Ezt hívják érintőnek. /megjegyzem a kattanás a nyomaték kulcs kattanására vonatkozik nem pedig a csavarra :)/

Második lépcsőként beállítod a kulcsot 7nm-re és megismétled kattanásig a lehúzásokat.

Majd 3. lépcsőben 9nm és ismét kattanásig húzod, illetve amikor lekattant a kulcs még ráhúzol azzal a lendülettel kb negyed fordulatot és tuti jó lesz.

25 éve így csinálok minden benzines kis motort.

Akár nyomaték kulcs nélkül is megcsinálom, de neked még nem ajánlom anélkül.

2016. aug. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a végletekig kimeritő választ. De már összeraktam, sőt a sokadik próba kör is megvolt. De természetesen ment a zöld kéz. Köszy mégegyszer.
2016. aug. 15. 11:38
 4/4 anonim válasza:
Szervusz tudom hogy ez a bejegyzés már 5 éves de a fent írt 2/3-as válasz adó jól írt mindent? Mert nekem olyan kevésnek tűnnek a nyomaték értékek...
2021. nov. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!