Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfej tömítés csere után,...

Hengerfej tömítés csere után, kell után húzás a hengerfej csavaroknak?

Figyelt kérdés
Nem rég cseréltem hengerfej tömítést, és az lenne a kérdésem, hogy kell e után húzni a csavaroknak? Azóta 320km-t mentem vele.

2016. júl. 23. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Valamelyiknek kell, valamelyiknek nem. Még azonos típusnál is mást írnak...

Én nem szoktam utána húzni, horror lenne a hatványon, ha beletörne egy hengerfej csavar.

Elég, ha halál pontosan úgy húzod le, ahogy a tömítés csomagolásán írják. Meg élvonalzóval nézd meg előtte a hengerfejet/blokkot.

2016. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hengerfej az síkba lett köszörülve. Annyi hogy 3*60°-ot ír 25Nm lehúzás után, de én 2*70°-al húztam le. Rosszul skáláztam és azért lett ennyi. A végén mindegyiket lehúztam 50Nm-rel. Mit gondolsz elég lesz?
2016. júl. 23. 20:47
 3/5 JulesTS ***** válasza:

Tipus fuggo. Mivel titok, hogy milyen motorrol van szo ezert csak altalanos dolgokat lehet irni...

Vannak olyanok aminel utana kell huzni, van aminel nem. Utobbinal szoktak olyan csavart hasznalni ami meghuzaskor megnyulik, ezeket a csavarokat a hengerfej leszedes utan ujra kell cserelni, mert ujra hasznalatkor beleszakadhat. Ami fontos, hogy szerviz konyvben leirtak szerint kell meghuzni, abban az is benne van, hogy kesobb utan kell-e huzni. Szoval RTSM...

2016. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Daewoo racer motor. A könyvben úgy van hogy összeszerelés után, felmelegíteni üzemi hőfokra majd utánhúzni. A hengerfej tömítésen ilyen nem volt. A csavarok újak.
2016. júl. 24. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Hagyd a fenébe! Ha elkezded utánhúzkodni azzal pont annyi rizikót vállalsz mintha nem csinálnál vele semmit. Akkor meg minek szenvedni? Egyébként az utánhúzás sem egyszerű, mert ahhoz előbb lazítani kell(ene). De ha már nyomatékra van húzva a csavar, azt jobb ha nem piszkálod, nem biztos hogy kibírja hogy még egyszer megnyúlik.
2016. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!