Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha éjszaka megyek egy rendszám...

Ha éjszaka megyek egy rendszámos motorral (125) és a tompított fényszóró kialszik, de a reflektor tovább működik, akkor azt használhatom folyamatosan, lakott területen is amíg haza, vagy szervízbe nem érek?

Figyelt kérdés

Olyan a lámpám, hogy egy izzófoglalat van benne, és kettő szállal működik a lámpa, egy tompított, egy reflektor.

Ha felkapcsolom a reflektort akkor a tompított lekapcsol. Csak, hogy most a tompított végleg kialudt, és egyik városból a másik városba végig reflektorral mentem.


2016. júl. 30. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes kérdés! Motorhoz ugye nem kötelező a tartalék izzókészlet, tehát cserélni nem tudsz, de világítani meg kötelező (jelen esetben muszáj is), szóval...

Hát nem tudom, erre én is kíváncsi vagyok. :)

2016. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Távolsági fényszórót lakott területen belül tilos használni, sőt lakott területen kívül is vannak rá korlátozások.

A többi közlekedőt reflektorral elvakítani veszélyeztetésnek minődül, szólhat, sőt büntethet érte a rendőr, de az biztos, hogy a többi közlekedő anyázni fog, ha szükség esetén nem kapcsolod le a fényszórót.

2016. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az izzókészlet valóbannem kötelező, ugyanakkor a jogszabály egyértelműen kimondja, milyen műszaki feltételeket kell a járműnek teljesítenie ahhoz, hogy a forgalomban részt vegyen.


Ha ez nincs meg, nem közlekedhet.


Jogszabály szempontjából mindegy, hogy az üzemi fék vagy a tompított világtás romlott-e el, ha a jogot nézzük, akkor kiégett tompítottal MÉG NAPPAL SEM közlekedhetsz motorral.

2016. júl. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Na igen...mindannyian boldogan vettük tudomásul, hogy nem kötelező az izzókészlet..


...az apróbetűs részt már nem olvastuk el...ami pont erre a szitura(is) vonatkozik..(motoros)


már előttem leírták a fényszóró használatának tilalmát(is) különböző helyzetekben. Ezt bizony be kell tartani.


Nos?

2016. júl. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező ugyan, de a logika azt diktálja, hogy legyenek tartalék izzóink legalább a fontos lámpákhoz. Ha kimegy a rendszámvilágítás, hát édes istenem, attól még biztonságosan be lehet fejezni az utat, de pl tompított lámpa nélkül nem is szabályos, és ráadásul veszélyes. Ha nappal megy ki a tompított és nincs izzó, akkor inkább menjen a refi, de édesanyánk biztos hogy csuklani fog. Éjjel refizni meg gyilkos dolog is lehet.
2016. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze ez igaz, de hajnali háromkor két falu között halál sötétben nem hagyhatom ott a motort, hogy várjak szállításra, muszáj vele hazamennem.
2016. aug. 1. 11:14
 7/11 anonim ***** válasza:

"Persze ez igaz, de hajnali háromkor két falu között halál sötétben nem hagyhatom ott a motort, hogy várjak szállításra, muszáj vele hazamennem."


Tudod, hol szoktam még ezt hallani? A kocsmában:


- Nem hagyhatom itt a verdát, muszáj vele hazamennem. Majd vigyázok.


Aztán vagy sikerül, vagy sokba kerül, vagy a híradóban látjuk viszont.


Értem én a nyavalygásodat, de a kérdésed arra vonatkozott, mit tehetsz és mit nem. Márpedig a jogszabály nem úgy szól, hogy kötelező a tompított, kivéve ha. Kell. Pont. Nincs tompított, nincs motorozás. Marhára nem érdekli sem a jogalkotót, sem a rendőrt, miért nem alkalmas a motorod a közlekedésre.

2016. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor mostantól hordok magamnál csavarhúzót és egy pót izzót, legutóbb szerencsém volt, hogy reflektorral lehúztam 40 kilométert.
2016. aug. 15. 10:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te úgy érzed, szerencsés volt, de édesanyád valószínűleg csuklott mocskosul.
2016. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor gyalogosan tudod folytatni a közlekedést (tolod a motort).

Legjobb módszer a megelőzés... tarts mindig magadnál izzót, és láthatósági mellényt.

2016. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!