Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért mondják, hogy nem...

Sokan miért mondják, hogy nem lehet klímát használni városban, illetve, nem is használják?

Figyelt kérdés

Személy szerint, sohasem értettem egyet ezzel.

Egy modern, digitklímás autónak pár perc lehűteni az autó utasterét.

Általában ezek már optimizálva is vannak, nem érezni, hogy radikálisan visszafogja a teljesítményt, nem fullad le hamarabb.


Nekem is volt egy autóm, amiben még manuális volt a klíma, a motorja meg 1.4-es volt (Octavia).

Ha rákapcsoltam a klímát, jobban kellett pörgetni,mert különben lefulladt volna.


A mostani autómnál viszont nem probléma.A klíma mindig megy benne, városban is.

Nem tudom, ki, hogy van vele, de én utálom, hogyha vizesedik a hátam.


Azonkívül, hogy némelyik autó nehezebben viseli a klímát, azonkívül mi a baj a városi klímahasználattal?



2016. aug. 5. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

" mi a baj a városi klímahasználattal? "


-semmi,használd ha akarod.....

2016. aug. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha ma nem klímáztál, akkor letekert ablaknál nyelhetted a 40fokos szmogot letekrt ablaknál. Egészégedre.
2016. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért a városi kocsikázások sem mindig fél órásak, hanem gyakran csak 5 percesek. Ennyi idő alatt sokkal szívesebben lehúzom az ablakot és élvezem a menetszelet. A klíma ennyi idő alatt nem is tudná lehűteni az autót, és csak szenvednék 5 percig. De ha már dugóban kell araszolni, sok ideig, akkor nálam is egyértelműen klíma jön szóba, hiszen dugóban menetszél sincs.
2016. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor is plusz terhelés a motornak, ami kihat az élettartamára is, meg a fogyasztásban is meglátszik. Indulásnál többet kap a kuplung is stb. Tök mind1 h te mit érzel. Amúgy szerintem nyáron kimondottan hülyén néz ki ha nincs lehúzva egy kocsin az ablak, de ez csak szubjektív vélemény.
2016. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 darida válasza:
Nyáron a felforrósodott utastér lehűtésére le kell tekerni az ablakot. Ez kb 4-5 perc. A klima hatékony működéséhez kell további 4-5 perc. Tehát ha 8-10 percnél rövidebb utazom, én nem kapcsolom be a klimát.
2016. aug. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az a baj, hogy irigy vagy. Az a baj.
2017. febr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!