Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás 2,2 milliós...

Autó vásárlás 2,2 milliós keretből, melyiket vennéd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fiatal, 25 éves gépészmérnök vagyok, eddig egy Opel Astra G 1.4 16V, (1999 évjárat) használtam. Megvagyok elégedve, de így 250 ezer km már úgy érzem eljött a váltás ideje, hiába van meg a családnak 12 éve (abból 4 éve használom én). 22 éves pályakezdő óvónő barátnőm van, már 3 éve. Tehát 4 éven belül biztos bővül a család. Ennyit az előzményekről, körülményekről.


2,2 millió forintom van autóvásárlásra. Úgy döntöttem, hogy a 2,2 millióból, maximálisan 1,8 millió szeretnék magára az autóra költeni, a maradékot a jármű javítására, karbantartására tervezem költeni. (Csak Otto-motoros gépjárműben gondolkodom, Dieselben nem, mert van egy Honda CBF125-öm (2,5 literese fogyasztással :-) ) munkába járni, az autó csak vidéki rokonlátogatásra, bevásárlásra, kímélő téli használatra kell)


8 típus volt kiszemelt, ebből sok utánakérdezéstől, személyes érzelmeken át, a barátnőm véleményéig, teszteken keresztül végül 4 maradt. Lássuk:


1., Mercedes-Benz W169 (A Klasse) A170, 2007, 1700 cm3, 116 lóerő, 110 000 km

Ára: 1.750.000 forint,

Javításra, karbantartása fennmaradt összeg: 450 ezer forint


2., Opel Astra H 1.4 Enjoy, 2007, 1400 cm3, 90 lóerő, 90 000 km

Ára: 1.750.000 forint

Javításra, karbantartási fennmaradt összeg: 450 ezer forint


3., Honda Jazz 1.2 TrendPlus, 2011, 1200 cm3, 90 lóerő, 120 000 km

Ár: 1.800.000 forint

Javításra, karbantartásra fennmaradt összeg: 400 ezer forint


4., Ford Fiesta 1.25, 2009, 1250 cm3, 82 lóerő, 110 000 km

Ára: 1.700.000 forint

Javításra, karbantartásra fennmaradt összeg: 500 ezer forint


Véleményem: Érzelmek, biztonság, kényelem és hely alapján elsődleges favorit a Mercedes, mely kellően erős autópályához, hely is van benne (már amennyi nekünk kell), és na... csillag van az orrán, és elrettentő véleményt sem olvastam róla. Hátrány lehet annyi, hogy fenntartása drága, tehát azért egy eredeti gyári Mercedes olajat összehasonlítva a Ford gyári olajjal árban, nyilván más kategória, de ezzel számoltam, nem zavar.

Az Opel Astra H, igazából a G Astrához hasonlóan ha eldobok egy követ a vakvilágba nagy az esélye hogy H Astrára esik, ami igazából nem rossz, mert azt jelenti, hogy népszerű, sok az alkatrész és valószínűleg a szerelők is ismerik. Erről sem olvastam rosszat és plusz bizalmat kap az elődje miatt, amit szeretek.

Honda Jazz. A kisautó..legalábbis azt mondják, ültem benne, és más a véleményünk a kicsiről. :) Kellően nagy...jó nem egy Renault Scénic, de kellően jónak tűnik. A márkabizalom is megvan, modern belső, mutatós külső. Rosszat nem tudok róla mondani.

Ford Fiesta. A másik kisautó ami valóban nem nagy, de hasonlóan csinos kívül-belül mint a Honda, márkabizalom itt is megvan, nem néznek ki leharcoltnak. Egyik sem erőgép, de megfelelnek az igényeimnek.


Vélemények?

(Nem érdekelnek a Hondát vagy Mercedest bántó kommentek az esetleges berögződések miatt. Nem azért szeretném őket megvenni, hogy Honda találkozókra járjak vagy, hogy a Tesco parkolóba pörgessem a kis Merci motorját. Egyszerű használatra szeretném, egyszerű, pici 3 fős fiatal családnak! :-) )


Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. aug. 25. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Au Opelekről azt hallani, hogy megbízhatók és az alkatrész se drága hozzá.

A Mercinél drágább az alkatrész és ha elromlik valami az elég sokba fájna

2016. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mercin kívül az összes autó egy ésszerű választás, én a jazz-t gondolnám legjobbnak főleg ha már a családbővítés is ki van tűzve.
2016. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A Mercedessel mi a problémád? Mi teszi ésszerűtlenné? Magas fogyasztás? Magas meghibásodási ráta? Esetleg egyéb?


Igen, nekem is nagyon tetszik a Jazz, tervezem, hogy a Fiestával még megyek valamikor egy próbakört, ha valahogy lesz rá alkalmam.

2016. aug. 25. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem ellened vagyok, de ha családot szeretnék, akkor mindenféleképpen kombit keresnék, ha esetleg még jön több gyerek is. De ahogy leírtad, addig még legalább 4 év van, a másodikig meg akkor kb 6-7. Addigra újra össze gyűlik annyi pénz, hogy tudjatok venni egy másikat, esetleg sedant, kombit.

De ezek közül a Mercedes-t venném én legalább is.

2016. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Mercedes csak a C-klassetól tekinthető Mercedesnek, legalábbis a régebbi modelleknél. Az új A és B klassék már sokkal jobbak. De ezez a régiek a Merci szégyenei. Attól már jobb ha megtartod az Astrát.

Ford Focus? De valami rendesebb motorral, nem 1.4-el. 1.6 minimum kell bele.

2016. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Addig igaz, hogy C mercitől felfelé merci a merci (manapság inkább E től felfele), de az új A és B osztály még mindig egy kalap sz@r,már elnézést a kifejezésért, de zörög, pattog, csúnya(a belseje bár az ízlése mindenkinek más) stb...
2016. aug. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzból vegyél egy normális állapotú A3at,Golf 5öt,De még 6os is találsz.Sokkal jobb minőségűek,mint a Ford,meg az Opel....
2016. aug. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én majdnem Jazz-t vettem, de az első gyerek érkezése felülírta, kellett a nagy puttony és a csendes autópályatempó így Octavia lett végül.

Így utólag, ha nem kellene a nagy csomagtér és nem lenne gyerek, akkor még mindig a Hondát választanám. Bár, ha nálatok is belátható időn belül lesz pici, akkor kicsi lesz a kocsi.

2016. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 joshy8084 ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy végül milyen autót (vagy autókat) vettél akkor és azóta?
2022. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!