Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósiskolát szeretnék váltani...

Autósiskolát szeretnék váltani. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Már kétszer megbuktam forgalmi vizsgán, az oktató időpontot is alig tud nekem adni, folyamatosan késik, nem vagyok vele megelégedve. Szeretnék sulit váltani, egy másik városban, viszont még nem tudom pontosan hogy melyikhez szeretnék menni. Annyi biztos, hogy innen el. Csak annyi a dolgom, hogy bemegyek a mostani sulimba, kikérem a papírjaimat és azzal bármikor bemehetek az újba?
2016. szept. 4. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Meglehet baj van az oktatóddal, de a két bukásban neked is lehetett szereped, s egy másik városba akarsz átmenni...

Iskola váltáshoz áthelyezési kartont kell kiadni a jelenlegi iskolának, s azt vinni a másikba.

2016. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Két bukás még nem számít soknak. Min buktál? Vettél pótórát utána? Gyakoroltátok az útvonalakat? Mentél úgy hogy teljesen csendben volt az útvonalon az oktató és csak a végén mondta el hogy mi van?

Amúgy meg kell beszélni az oktatóval hogy neked nem jó ha alig mész előtte és szeretnéd ha pontos lenne. Néha szólni kell, emberek. 20perc késés esetén nem vagy köteles menni és nem számolhatják el órának.

Másik városba újra be kell járni az útvonalakat, megszokni az autót és ha jól jársz akkor elsőre egy oktatót.

Egyébként igen, bemész, leszámolnak, papírokat adnak és ennyi.

2016. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell szokni az útvonalakat? Ember egy sofőrnek bárhol tudnia kell vezetni akkor is ha még sosem járt arra. Nem betanulni kell az útvonalat hanem ismerni a kreszt és tudni a kocsi kezelését.
2016. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell megszokni vagy megtanulni, de a vizsgaútvonalakat be szokták járni direkt, különben senki se menne át, a városi vezetés arról szól, mert azok a legforgalmasabb útvonalakon vannak amúgy is. Legalább egyszer találkoznia kell a tanulónak velük, ott elmondja az oktató hogy mit szoktak hibázni az emberek (mert direkt buktatós dolgok is vannak) és a próbavizsga azokon van, kell próbavizsga is.

Az oktatás nem arról szól, hogy bárhol elvezeti az ember az autót, el tudja de a vizsgán nem felelne meg az 100%, hanem hogy tud teljesíteni egy útvonalat kb hibátlanul, a 30 vagy 50 óra arra nem elég,rutint ez idő alatt nem szerzel hozzá, arra a kezdő évek vannak, 100.000km-nél mondhatja valaki hogy van rutinja és gond nélkül tud teljesen idegen környezetbe vezetni... Arra elég ez a rövid oktatás, hogy tudja kezelni az autót és ismerős környezetben tudja a dolgokat. Full idegen környezet (esetleg új autó is mellé) + vizsga = a lakosság 5%-nak se lenne jogsija...

Amikor megvan a jogsi lépésekben lehet az ismerős zónából kilépni.

2016. szept. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ember!Hol olvastál olyat hogy megszokni?!Az új autót és oktatót azt meg kell szokni nincs mese és elsőre nem mindig sikerül...+órákat meg lehet ám perkálni ilyenkor.Az útvonalat meg mindenhol bejárják amúgy!Arról szól kb az egész gyakorlati rész...
2016. szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A pontos vizsgaútvonalakat még az oktató sem tudja előre.

Nagy vonalakban természetesen tudja, de a vizsgabiztos bármikor kérhet olyan kitérőket, amire előzetesen nem lehet készülni. A vizsgaútvonal nem is útvonal, 3-4 közlekedési csomópontot kell érinteni, de akár még attól is eltérhet a vizsgabiztos, nem egy-két példát tudok, amikor a forgalmi vizsgán intézte a vb az ügyeit.

Abban viszont egyet értek, hogy a kevés rutinnal bíró tanulónak előny a vizsgán, ha többé-kevésbé ismerős környéken kell vezetni, egy másik városba áttelepülve kell rá szánni néhány órát, hogy az érdekesebb helyeket megnézzék az oktatóval.

Példa erre Debrecenben a Petőfi tér, ahol sokszor kérnek megfordulást, csakhogy ott egyetlen helyen lehet szabályosan megfordulni, ha az az egy lehetőséget kihagyja a tanuló, sanszos, hogy hülyeséget csinál, nem lesz türelme kivárni a szabályos megfordulásra alkalmas helyet, ezért azt az oktatók a vizsga előtt külön meg szokták mutatni, hogy ITT kell megfordulnod, máshol nem lehet.

Teljes útvonalakat nem lehet betanulni, de az ilyen pontosítások segítik a tanulót a vizsgán.

2016. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már kikértem a papírjaimat. :)

Pesten kezdtem el vezetni, mert oda jártam suliba is és így egyszerűbb volt, de nem gondoltam, hogy eddig el fog húzódni. Úgyhogy inkább a lakóhelyemen szeretném folytatni, itt talán könnyebben fog menni. :)

Az oktatóval többször is beszéltem, hogy ez így nem jó, pótórákat is vettem, de nem volt semmi változás.

2016. szept. 13. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!