Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszaki vizsgán elő tudom...

JohnnyBoy002 kérdése:

Műszaki vizsgán elő tudom adni, hogy a régi,94-es Seiftemmel 30-40 ezer km-t mentem a 2 év alatt?

Figyelt kérdés

Most fogok óra csoportot cserélni régi Swiftben fordulatszám mérősre. A régin 48.000 km van, az ,,újon" 73.000. Kb. 10.000-rel lehetett kevesebb a legutóbbi műszaki vizsga idején, most december elején lesz az új műszaki vizsga. Elő tudom azt adni, hogy 30-40 ezer km-t mentem ezzel a Swifttel?


Az óráknak van egyedi azonosítójuk vagy feljegyzik azt, hogy fordulatszámmérős e egy-egy vizsgán?



2016. szept. 15. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszek 2008 óta lefényképezik a műszerfalat. Gyakorlatilag csak a km állás miatt, tehát nem látszik az egész feltétlenül.

Az hogy elhiszik-e hogy 30-40e kmt mentél vele? Miért ne hinnék. Abba sem köthet bele ha tényleg csak +10km lenne benne. :)


A jogtalan haszonszerzés törvényi tényállás hiányában az óracsere önmagában nem bűncselekmény. Amennyiben az adásvételi szerződésben rögzítették a valós kilométerállást és erre hivatkozva állapították meg a vételárat, bűncselekmény nem valósult meg.


Magyarul, ha eladod, akkor közölnöd kell (írásban is) hogy óracsere volt, akkor km állás az eredetin és az újon.

2016. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez jó, hiába csak a km. órát fényképezi le, az épp elég, a ford. szám mérős óracsoportban kisebb a km. óra, mert ugye kellett a hely a ford. szám mérőnek... aki már látott autót az észre veszi a különbséget. Lehet a műszakira se ártana nyilatkoznia a tulajnak?
2016. szept. 15. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe elszaladnék egy NKH vizsgaállomásra és megkérdezném!

Ha nincs a közelben vagy nagyobb helyen laksz, akkor telefonálj az esetleges várakozást elkerülendő.

2016. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Senki sem fog vele foglalkozni. Én is cseréltem a műszeregységet (régi Swift, fordulatszámmérő nélkülit fordulatszámmérősre) és nem volt vele gond a műszakin sem.
2016. szept. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!