Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan qashqai 2008-as modell...

Nissan qashqai 2008-as modell 1.5dci v 2. 0dci-t vennétek?

Figyelt kérdés

Melyik a megbízhatóbb? 1.5 ből nagyobb a kínálat de az ár hasonló. Elkapkodni nem akarom a vásárlást.

Évi 30-40e km-t megyek.

Kintről hoznám, nem a 4-5000eur -s árúakat nézem hanem 7-8000, amik már nagyon szépen néznek ki. Márkakereskedésből lenne, jó értékeléssel. Szerintetek megbízható egy ilyen autó? Nem szeretném ha a következő pár évben évi 150e ft-nál több menne el a szervízre az olaj és egyéb kopó alkatrészeken felül.


2016. szept. 18. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Háát, a kuplung és lendkerék is kopó alkatrész, ami egy 8 éves dízelnél már becsúszhat...
2016. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

"Nem szeretném ha a következő pár évben évi 150e ft-nál több menne el a szervízre az olaj és egyéb kopó alkatrészeken felül."


Akkor felejtsd el a dízelt.

2-300 ezer km közötti dizel nagy rizikó.

Csak egy kuplung+lendekerék csere 300 körül van és annál még cifrább dolgok is jöhetnek.

Amugy az 1,5-ösben érezni a kisköbcentit. Továbbá ismert a hajtókarcsapágy problémája.

Alapból drága a quaskai ha nekem kéne csak 1,6 benzinnel venném. Azzal (talán) tartható a pár év alatt 150 ezer kiadás.

2016. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2.0 dci-vel venném, nekem az 1.5 kevés ahoz a kasztnihoz. Azzal szinte soha sem lesz bajod, ha nagyobb motor van benne, viszont az meg szenvedés csak, ha egy kicsi van benne. Ami városban nem baj, viszont városon kívül lehet gond.
2016. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A 2,0 kb problémamentes motor, sokkal jobban is illik egy ekkora kocsiba. Viszont a 2T lendkerék, turbó stb mindegyiknél előjön, szóval 2-300.000 mindig legyen tartalékba, BÁRMILYEN modern diesel, vagy turbó-benzin kocsi vásárlásakor!!
2016. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az 1.5 dci problémás motor. A kereskedő is ezt "súgta" a fülembe, amikor használt Qasquai-t nézegettünk náluk, ahol volt benzines és 1.5 dci is.
2016. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Benzinest semmiképp nem szeretnék, ekkora autóba szerintem lomha és sokat fogyaszt. Mondjuk nem száguldoznék, de azért nem szeretem ha pörgetni kell a motort, 80-90-ig meg azért gyorsuljon :D

Nem akadáj egyébként, hogy 2.0-t vegyek, árban sincs nagy különbség, csak eddig abban a tudatban voltam h pont 1.5 a jó.

És akkor a 2.0-ra azt mondjátok, hogy jó vétel? Nem szokott adagoló v porlasztó baja lenni? Esetleg egyéb?

Kettőstömegűvel meg akkor számolok, belealkudom.

Egyéb téren milyennek mondható az autó? Futómű, elektromos bajok?


Eddig fordom volt ott az adagolón kívül nem voltak bajok, se futóművel, se egyéb elektromos részekkel, mindig minden úgy funkcionált ahogy kellett neki.

2016. szept. 22. 16:17
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha Fordod volt, akkor nézz Fordot. Én jobb autónak tartom, mint a Qashqai. Adagoló szerintem nincs a dízelekben, porlasztócsúcs minden dízelben elfárad előbb-utóbb. Azt, hogy a kéttömegűt bele tudod alkudni az árába, nem tartom valószínűnek, csak ha már hangja van és csere érett.
2016. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1.5 dci... renault thalia? :)

Személy szerint nem vennék ilyen, "kooperációban" készült autót. Ismerősnek Mazda BT50, francia kuplung és hajtás. Szét is ment egy év alatt, garanciában megcsinálták, bár bevallották hogy ez szériahiba, rosszul méretezték összek a váltó-kuplung-motor hármast már gyárilag.

De kinek mi tetszik...

2017. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kérdés még h 4x4 -est merjek -e venni?

Mennyire megbízható a hajtáslánc?

2017. febr. 25. 10:00
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Ha sikerül kifognod egy 1.6-os benzinest szép állapotút egyből csapj le rá, fogyasztása nagyon baráti 6-6,5liter és nincs benne, semmi olyan aminek költséges a javítása. Se kettőstömegú lendkerék, se turbó, se részecskeszűrő!
2017. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!