Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda oktavia 2002-2004...

Skoda oktavia 2002-2004 mennyire ajánlott?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mostanság autót nézegetek, igazából nincs semmi igényem legyen tágasabb, és megbízható. Elég magas vagyok a kisebb autók ülését tövig ha hátra gurítom akkor is kényelmetlen.


Olyan max 6-700 000 ig nézegettem. Mennyire megbízható/ajánlott egy ilyesmi kategóriájú 12-14 éves octavia?



2016. szept. 23. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon kedvelt típus, tágas, megbízható, olcsón fenntartható főleg az 1.6 benz motorral.
2016. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
E36 BMW-t is találni ennyiért, azok is megbízható, jó autók, ha nem vagy nagy igényű, akkor a 316i is elég lesz neked.
2016. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szép a BMW, meg minden, de én úgy gondolom azokat jobban szétküldték a fenébe mint egy skodát. Octaviat az vesz akinek kell egy tágas családi autó, a BMW azért kicsit sportosabb. De persze lehet hülyeség, de mindenesetre nekem olcsó megbízható, jól fenntartható autó kell.
2016. szept. 24. 16:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ahogy láttam a neten ennyiért kapható octaviak jellemzően 200 000+ km rel vannak. (ami gondolom olyan 300-400e) km ről lett tekerve. Na ehhez nem értek, a motorok ilyen kilométerrel már nem kezdenek lassan problémásak betegek lenni?
2016. szept. 24. 16:32
 5/8 anonim ***** válasza:

4

De kezdenek. Ezért írtam,, hogy benzinest. Ott kevesebb a drága alkatrész

2016. szept. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Skoda VW konszern, nem tudom, én azért írtam a BMW 316i-jét, mert azok a benzinmotorok megbízhatóbbak, mint a VW benzinesei (2000cm3) alatt. Nekem volt több VW 1.6, 1.4, 1.8, és mind elég szervizigényes. Most E36 316i van, igaz, hogy ez a kis Compact a már 1.9-es motorral, de eddig semmi problémája nem volt. Egyszer volt egy kábelszakadásom az ABS-nél, de az nem az autó hibája. :)

550-ért vettem, 1.9, 7 literrel eljárkálok, pörgős, autópályára is jó, tágas (pedig COMPACT!), barátnőmmel bőven utazgatunk vele ide-oda. 700-ért már nagyon szép E36-okat lehet találni, olyat ami nincs is széthajtva, főleg 316i.. :) Ezeknek a motorjával tényleg alig kell foglalkozni, kis 4 hengeres, nem egy erőgép, de pörgős és azért lehet közlekedni vele gorombán is, ha akarsz... 600-ért keress autót, 100-at tarts meg szervizre, nézesd át egy szerelővel akiben megbízol. A rozsdára viszont figyelj! Ezek szeretnek rozsdálni. E46-ot már ne vegyél millió alatt! Én és több ismerős is befürödt vele. Azoknak még mindig elkérik az árukat. :)

2016. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azóta nézelődtem, Octavia 2-t nézegetek szóval 2004+ szóval lassan 800 000 ig felkúszok, de ez inkább 700+100 000 tartalék szervizre.


Tök jókat írsz a BMW ről, de én előítéltetés vagyok kicsit, mármint tudom, hogy kiváló minőségű megbízható gyár, de mostanság rengeteg fiatal megveszi, szarrá hajtja majd eladja.

2016. szept. 25. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazat adok, márkahű vagyok a BMW-hez, de aláírom, hogy vannak ilyen autók is. De a Passatok és az Octaviak, Golfok is nagyon divatok lettek mostanában a fiatalok körében, főleg az 1.9TDI (Smoke) verziók... :)
2016. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!