Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet, ill, miért...

Mitől lehet, ill, miért nagyobb egyes autók üzemanyagtankja az autó hivatalos adataiban megadott méretétől?

Figyelt kérdés

Ebből adódóan több autósak is lehet gondja a benzinkúttal, ha nem tud erről a különbségről. :-(

Van ennek a különbségnek valamilyen technikai oka?



2016. okt. 3. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen gondja lehet belőle?:D
2016. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz?

Seftelős autók esetében volt divat a gyárinál lényegedebb nagyobb tartályt beépíteni. Azokkal nem a benzinkuatakon gyülhet meg a vezető baja, hanem a határon.

2016. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi gondom lehet abbol hogy tobb uzemanyag fer a tankba mint amit a gyar ir??
2016. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A figyelmedbe ajánlom az alábbi cikket:


Hogyan tankoljunk 50 litert a 45 literes tankba?

[link]

2016. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mire gondolok? Arra, amit írtam. A gyári mérettől nagyobb tartály volt egy ismerősöm teljesen új autójában. Tankolásnál 15 literrel többet számláztak neki a benzinkútnál, ő pedig kiverte a balhét, hogy biztos csaltak a kútnál. Kiderült nem csaltak, nagyobb volt a tank. :-o

És evvel megválaszoltam azt a kérdést is, milyen kellemetlenség lehet ebből.

Természetesen, ez egyszeri probléma, hiszen már tudja mekkora a tank befogadóképessége. Érdeklődött az autó gyártójánál, de azok nem reagáltak a kérdésre egy hónap alatt sem. :-(

(márkát nem írok, mert akkor márkák vitája alakul ki, és nem a kérdésre kapok választ)


A linket köszönöm, érdekes, tanulságos cikk. Habár egyáltalán nem erről az autómárkáról van szó barátom esetében, és varázspöcök sincs benne. De meglehet, hogy valamilyen automata módon mégis ilyen tágulási tartály esete lehet nála is.

2016. okt. 5. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Bátyám kocsijának is ilyesmi lehet...

Már sokszor mondta ő is, hogy valószínű átba***ák a benzinkutakon (főleg Auchan kutakon tankol) mert a 40 vagy 45 literes tankba rendszerint 5-10 literrel többet tankol úgy, hogy még van is benne... Ő se értette... Egyébként Seat Ibiza, 12 éves.

2016. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor ebben is eltérnek a többiektől azok az átkozott franciák. Nekem a gyári adatok szerint 60 literes a tankom, de eddig egyszer sikerült közel 50 litert tankolnom, amikor szinte az utolsó cseppekkel értem be a kútra.
2016. okt. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!