Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4 HDI motornál kb.1400-1700...

1.4 HDI motornál kb.1400-1700 fordulatszám között fura mellékzörej a motor felől?

Figyelt kérdés

Nem tudom sajnos megfogalmazni a hang típusát, de eltér az eredeti motorhangtól, kicsit olyan "erőlködős" magasabb fekvésű hang ami szokott lenni, elég jól hallható.

Egyszer jobban meghúzattam, mintha azóta csinálná de nem vagyok benne biztos hogy akkor jött-e elő.

Apósommal mentem valahova még ezelőtt jóval beült hallgatja a motort, azt mondja olyan mintha szelephézagos lenne kicsit. Nem tudom lehet az?



2016. okt. 13. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A szelephézagot már 20 éve majd minden esetben hidrotőke egyenlíti ki, tehát a probléma kizárható. Erre az egyetlen megoldás, ha meghallgatja valaki, aki ért is hozzá, a legjobb esetben fékpadon. Lehet bármi, ami ezen a fordulaton rezonál be - nekem pontosan 2600-2650 között zörög a kipufogón a hővédő lemez, ha épp zörögni van kedve. A hosszából, rugalmasságából, alakjából adódóan ez a rezonancia-frekvenciája, amin ha sokáig használnám folyamatosan, akkor egyszerűen eltörne.
2016. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kettős tömegű lendkerék?
2016. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kettőstömegű is kizárható, mert annak a betegsége indításkor/leállításkor hallható, hiszen a rezonancia-frekvenciája az önindító és az alapjárat közé van belőve.
2016. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudtommal a HDI-ben (2006-os forgalomba helyezésű 8HZ (DV4TD nincs kettőstömegű.
2016. okt. 14. 06:11
 5/5 anonim ***** válasza:
3-as, ez csak féligazság, mert a legtöbb ilyen lendkerékkel szerelt autóban, főleg ha dízel, kis fordulaton nyomott nagy(obb) gázra megszólal a lendkerék, még akkor is ha hibátlan, pláne ha már nem az.
2016. okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!