Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumi használatának...

Téli gumi használatának tavasszal, nyáron milyen hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

az a gondom h olyan feles a nyárim, télim nincs, de pénzem se nagyon h kapásból 2 garnitúrára befektessek, viszont most baromi olcsón tudnak nekem szerezni télit, és azért ez fontosabb lenne sztem, főleg mert járok ki Ausztriába (ugye náluk kötelező is).


Na most ha ezt utána is használom, tavasszal-nyáron, annak milyen hátrányai vannak?

Én kettőre tippelek:

-többet fogyaszt, mivel jobban tapad

-jobban kopik, mivel puhább.


De károsítja vmiben az autót? vagy egyéb hátrányt tudtok?


2016. okt. 18. 06:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:

Én 3 év alatt nullára koptattam a Mischlen téli gumikat a kis Suzukimon.

Most van külön téli-nyári szett.


De ha keveset jársz, tényleg gondold meg a 4 évszakost.

2016. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:

"egy atlag négyevszakos gumi 30000 ft / db 195/65 r15 nel"


Nagyon drága helyet találtál akkor. :-)


20mp guglizás után(és nem noname kategória): [link]


Szét kell nézni.... :-)

2016. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
Olyan 4 évszakos gumi árat mondtam ami már használható is valamire nem csak arra, hogy elhitesse a tulajdonossal, hogy nem lesz gond télen. Nem mindegy a Goodyear ug9 vagy kléber krisalp hp2. Eső az idei egyik legjobb téli gumija, az utóbbi meg a kategória legaljának egyike.
2016. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
rosszul emlékeztem az árakra 24-25000/db
2016. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:

"Olyan 4 évszakos gumi árat mondtam ami már használható is valamire"

Az általam linkelt olyan,de tucatnyi gumis webáruház van,folyamatosan változó akciókkal.Figyelni,nézelődni kell.

Persze,az,hogy a legdrágább helyen megveszem a legdrágábbat,az is egy megoldás.Márkavitába fölösleges lenne belemenni,egy jó téli árában lehet egy jó 4s is venni,maradjunk ennyiben.A kérdező által leírt használathoz és futásteljesítményhez pedig középkategóriás gumma több mint elég.

2016. okt. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
Neked kérdező megfelel egész évre a téligumi. 4évszakost ne vegyél, mert nem jó se télen, se nyáron.
2016. okt. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:

#16--->Pont ezt akartam írni...egy gumis is körberöhög ha meghallja hogy "4 évszakos" XD

Télen is szar,nyáron is szar

2016. okt. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
10-es, 195/65 R15 Michelin CrossClimate 20.000/db, nem 30!
2016. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:

16/17-es.

Még jó, hogy a gumis "körberöhög", hisz ha sokan vennének 4S gumit, szépen lecsökkenne a melójuk.

Én most is 4S gumit vettem mindkét autónkra, pedig sokat megyünk, és az egyik kocsi nagy is, mert az előző autómon már bizonyított. Az Vredestein Quatrac volt, most meg GYVector4 Gen2, meg Michelin Cross Climate-t vettem, és fantasztikusak.


Kérdező!

Annak kell hinni, aki kipróbált valamit, nem annak, aki olvasta, hallotta valahol.

2 gyerekem van, nem kockáztatnám a biztonságukat, hidd el! Nálam már bizonyított több 10.000 km-en a 4S gumi, nem is veszek többé soha mást.

2016. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:

Csak remélni tudom, hogy a sok gumispóroló fillérbaxó okostojás, aki télen is nyárigumival és nyáron is téligumival jár, minél távolabb autózik tőlem.


Az, hogy ki hogy kockáztatja a saját és családja életét, hogy nyírja ki magát, az magánügy. De ártatlan vétlen embereket nem kéne veszélyeztetni.

De majd a böriben el lehet gondolkozni, hogy megérte-e a spórolás.

2016. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!