Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2006 Mazda6 dizel autómon a...

2006 Mazda6 dizel autómon a nyári kerekeket (otthon) télire cseréltem, egy picit megdrótkeféztem a féknyergeket, és utána pár km után kivillant egyszerre a menetstabilizátor és a check engine lámpa egyszerre a műszerfalon. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2016. nov. 1. 06:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Esélyes, hogy valamelyik ABS jeladót sikerült szétdrótkefézni.
2016. nov. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Tomcatters ***** válasza:
74%
Hat ugye a Menetstabilizator (ESP) kerekfordulatszam erzekeloi a kornyeken helyezkednek el,lehet ahogy megdrotkefezted a nyergeket , olyan helyre ment a fempor ahova nem kell, ha van kontakttisztitod ... vedd le a kerekeket es mind a 4 oldalon fujd be a tarcsak mogott is a vezetekeket , utanna fektisztitoval a tarcsakat. es a nyerget , checkengine is ettol gyulladhatott ki
2016. nov. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Köszi,de ilyenkor felvillan a check engine is...
2016. nov. 1. 07:10
 4/36 A kérdező kommentje:
Tomkatters...köszi neked is...
2016. nov. 1. 07:17
 5/36 Tomcatters ***** válasza:
61%
Checkengine azert gyullad ki ha valami nem stimmel az ESP vel, mert az ESP osszekottetesbe van a motorfordulatszam jeladoval, hiszen kanyarba az ESP nem csak a fekeket vezerli, hanem a fordulatszamot is :D
2016. nov. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Kanyarban a mozorfordulatszámot vezérli??? Mi ez a baromság? Mi köze a motorfordulatnak kanyarban a kerékfordulathoz???


Lehet kosz ment a jeladó elé, vagy kontakthiba van a jeladó stevkerében. Vagy szakadás a vezetékben. Ki kéne olvasni a hibstárat, az megmondja melyik oldalon keresd a hibát!

2016. nov. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Tomcatters ***** válasza:
88%
Ez nem baromsag az ESP nagyon osszetett rendszer van benne fordulatszam szabalyzo (kerek es motor ) kormanyszoggyorsulas erzekelo , hiszen tudnia kell neki, hogy a vezeto megis mit akar csinalni,,,, ellene nem dolgozhat , aki nem hiszi jarjon utana :D
2016. nov. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
biztos valami kosz kerülhetett bele,sajnos erre nem gondoltam,de azért vigyázva drótkeféztem,utána potalanítottam féktisztítóval,utána még pici ecsettel bekentem a rozsdás részeket Korrantal is..
2016. nov. 1. 08:00
 9/36 anonim ***** válasza:
Utannanéztem en is azt hittem,h nincs köze az ESP nek a motorfordulatszamhoz,de azt irjak,hogy van tényleg szabalyozza,de miértelme van ?
2016. nov. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Tomcatters ***** válasza:
84%
Az az ertelme, az auto lassitasanak leg biztonsagosabb. leg stabilizaltabb modja a motorfek az ESP a negy kereket kulon kulon tudja fekezni ,emellett a masik fo szerepe,hogy veszelyes helyzetekbe mikor pl hirtelen elkapod valamimiatt a kormanyt a motor fordulatszamanak azonnali csokkentesevel fekezi az autot MOTORFEKHATASSAL ami miatt a kerekek nem csusznak meg az auto viszont stabilan lassul, kanyarba is ha pl tul nagy sebesseggel mesz be sokkal biztonsagosabb ha motorfeket hozza kenyszerrel mukodesbe ,termeszetesen a 4 kerek kulon kulon megfelelo merteku fekezgetesevel egyetembe :D
2016. nov. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!