Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen C3 1.4 HDI 68 és 90...

Citroen C3 1.4 HDI 68 és 90 lóerős változat között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Miért erősebb a 90 lóerős változat, ha ugyanakkora a köbcenti? Más a vezérlő program? Esetleg fokkal erősebb alkatrészek vannak benne?

Ha egy 68 lóerőset elviszem chippelni, akkor ha kb. a 90 lórős változat erejéig írják át, akkor bírnia kéne nem?


2016. nov. 15. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagy csak a motorvezérlő más,de lehetséges hogy más a feltöltő,nagyobbak a csúcsok,nagyobb az intercooler,vagy bármi.


Igen,bírnia kell egyébként.


Bár én egy francia kisdízelnél annak is örülnék hogy működik,és nincs baja.

2016. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a cikk egyik HDI motort sem említi, gondolom nem véletlenül... Biztos nem olyan rosszak mint az sokan hiszik. Ugyan nem vagyok autószerelő de sok vélemény alapján megbízható és egyszerű(bb) motorról van szó.


A gond csak az optimalizálás ára... 80 ezer teljesítményméréssel. Meg Bp-en van, de ha lenne fölös rávalóm lehet meglépném.


Egyébként elégedett vagyok én így is vele, de azért szeret lustálkodni nyomatékcsúcs alatt (turbó mintha nem is lenne benne 1700 alatt). Ezen akarnék változtatni, hogy "harapósabb" legyen, jobban gyorsuljon. Végsebesség annyira nem téma nálam, inkább a nyomaték.

2016. nov. 15. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:
pedig a 2.2 HDi motor kifejezetten rossz konstrukció. Nem említik, de ettől még az. A 2.0, az 1.6 meg az 1.4 egész jól sikerült, apróbb gondok persze mindegyiknél vannak. A DPF-esek érzékenyek és drága tud lenni a rendbe rakásuk.
2016. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Konkrétumot nem tudok, de pl Renault 1,5 dci-nél a 65/68 lovas az sima turbós, a 82/86 lovas meg már változó geometriás turbós. Szóval nem csak hogy erősebb, hanem sokkal szélesebb sávban erős.

Ha elviszed chipeltetni, akkor simán meglsz a 90 ló, de sokkal rpszodikusabban, mint a gyári 90 ló. Alul ugyanilyen halott lesz, aztán lesz egy nagy tolás, utána meg vége..

2016. nov. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!