Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad vagy nem szabad használ...

Szabad vagy nem szabad használni autós eseményrögzítő kamerát?

Figyelt kérdés

Van aki azt mondja, hogy nem használható bizonyítékként a felvétel és nem is hozhatom nyilvánosságra, max otthon nézegethetem. Sőt, ha valaki pl. szabálytalanul szembeelőz és leszorít az árokba, még fel is fog jelenteni személyiségi jogok megsértése miatt.

Azt tudom, hogy ausztriában 10 000 eurót fizetek, ha rendőr megtalálja nálam.



2016. nov. 19. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a videó bizonyitó erejü. Elfogadja a bíróság.Amúgy meg ha felveszed a szembe előzőt akkor is erősebb a te élethez való jogod az ő személyiségi jogainál.
2016. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitakarod a rendszámot és úgy rakod fel milyen jogokat sért? Én is használom mert már nekem jött pár féreg és még ők kapálództak ,nekem rendőr még nem szólt soha érte.Az oroszoknál pl kötelező is úgytudom,de ha itt esetleg valami tiltja is én nagyívben leszarom. Ha nem szabályos ,akkor ezzel is csak a sok simlis ,önhatalmú bűnöző köcsögöt akarják védeni,szegény ámokfutó nehogy megharagudjon h felvették miközben átment egy családon . Tőlem le is sz.phatnak
2016. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%
10 ezer euró az 3 millió forint. Nem túloztál, kedves kérdező?
2016. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Én okostelefont használok ilyen célra, amit könnyen lehet GPS-ként álcázni.


Bizony, Ausztriában tiltott a dashcam :( (valóban €10.000 a bírság) Magyarországon meg - röviden - szabadon használható, de a felvételek nyilvánosságra hozásánál ki kell takarni a rendszámokat/arcokat.


Cikk: [link]

2016. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!