Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Derbi Senda extreme...

Vettem egy Derbi Senda extreme sm 50-et, miket kell rajta csinálni?

Figyelt kérdés

Üdv.

Vettem egy (a címben említett) motort, és (autóval mérve maximum 60-65-el megy. Miket lehet rajta tisztítani, cserélni stb?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 29. 06:58
 1/6 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Először is egészséggel használd el.

Másodsor, ha igazán jó gazdája akarsz lenni, vedd elő a service manualt.

pl.:

[link]


Találsz ebben egy Maintenance Schedule részt. A táblázat segít abban mit milyen időközönként kell cserélni.

De mivel a motor új, és gondolom nincs szervízkönyve :)

Min. cseréld a következőket:

Azonnal:

Hajtómű olaj, légszűrő, benzinszűrő(ha nincs vegyél)

Közeljövőben:

Hűtővíz, fékolaj

Jó lenne:

Teleszkópolaj\ szimmering


Remélem segítettem

2016. nov. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már elolvastam, bár nem ezt. Egyébként, 2010. 09-én lett gyártva, az oldalán egy xtreme 50 sm matrica van, de az elvileg 6 sebességes, az enyém viszont 4. Akkor az milyen típus lehet, :D

Egyébként, köszi. :D Néhány dolog már megvan. :D

2016. nov. 29. 22:16
 3/6 joco5582 ***** válasza:

Szia,

4 sebességes blokk ezekből nem létezett. Még ha 5 sebességes lenne, rá lehetne mondani, hogy egy bontott Minarelli Am5-ös blokkról van szó.

Bárhogy is, komoly mechanikai hiba van abban a blokkban, amit nem lesz olcsó javítani. Még talán azzal járnál a legjobban, ha AM6-os saját blokk lenne, mert akkor könnyebb egy javítás. Az AM5ös blokkot már jó ideje csak múzeumban látni, ha érted mire gondolok.


Ha még frissen vásárolt a motor, mindenképp vedd fel a kapcsolatot az eladóval, mert ha csak nem hibásan vetted a motort, ez a javítás nagyobb összeg lesz.

2016. nov. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, közben rájöttem, hogy az mégis 6 sebesség.:D Köszi!

Egyébként, neked is ilyened van/volt?

2016. nov. 30. 20:35
 5/6 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Az más. Nem nekem egy régi Rieju motorom van, jelenleg darabokban. Meg egy két Generic alkatrész. A Rieju AM5ös, a Generic AM6-os. A Rieju blokkja nagyon jó minőségű működő a mai napig, pedig darabokban vettem és látszott, hogy semmi törődést nem kapott. A Generic Am6-osa már megosztó. Néhány alkatrész nem a legjobb minőségű, de messze nem vállalhatatlan.

Személyszerint a régi blokkokba szerelt Ducati energia gyujtást jobban szeretem, de tény hogy a külső jeladós gyujtások erősebb áramot adnak. Csak azok érzékenyebbek.


A Derbi viszont jó minőségű motorokat gyárt. Nemigen hallani rosszat róla. Arra vigyázz, hogy a blokkot ne akárki szerelje, ha lehet ne otthoni csavarhúzós megoldással. Van néhány fázis, amihez kell célszerszám.

2016. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az lehetséges, hogy kevés volt az olaj és az 5, 6 azért nem nagyon akart meglenni? :D

Most szétszedtük az alap dolgokat, cseréltünk, most várok még láncra; lánckerekekre, és majd kipróbálom, csak mire számítsak. :D

2016. dec. 2. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!