Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf4 1,9tdi motornál egyre...

Golf4 1,9tdi motornál egyre hangosabban fütyül a turbó 1000res fordulattól 1200ig leginkább hallani, ez azért van mer kezd elhasználódni? Akkor kezdődött igazán amikor az egr szelep lelett vakolva előtte magasabb fordulaton kezdte el

Figyelt kérdés
az egr szelepnél van valami beáramló légmenyiségetszabáéyzó izé a vastag 2colos csőnél azon eltört a kis müanyag ami szabályozta azóta teljesen nyitott állásba van lekötve,ennek köze lehet hozzá?(nem vagyok autószerelő,nem is én csináltam)

#diesel #TDI #Golf 4 #turbosund
2016. nov. 30. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen azért mert kezd elhasználódni vagy már el is van.

Nem annak nincs hozzá köze.

2016. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hideg, meleg motornál is ugyan úgy megvan a jelenség?
2016. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen hideg meleg motornál is ugyan igy van,de teljesitmény csökkenés nincs
2016. nov. 30. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:
végét járja a turbo. előbb-utóbb tegelytörés lesz.
2016. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elolvastam 3x mire gondolom rájöttem... N75-tös szelepről tört le a cső ami szabályozza a variáns turbó lapátjait?

Ha igen cseréld csak ki, 25€ körül az ebayen, vagy nézd meg online.


(n75 szabályozza az EGR szelepet, turbót, és a fékre is valamit..)

2016. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sőt, nagyon hasznos egy 4€-s VAG kábel ami kiírja jó nyomáson megy-e a turbó.

Plusz kipróbálnám az autópályán a maximum sebességet (190?). Nekem mikor nem jó volt, 160-nál rántott egyet és "service módba" dobta. Tehát a turbó akkora nagy nyomást okozott a hibás N75 szelep miatt hogy inkább lekapcsolta minimumra a diesel adagolást nehogy felrobbanjon a motor.

Persze Golf 4-nél ha kikapcsolod a motor és beindítod, már nincs service mód, resetet kap és megint megyen 16.-nig gond nélkül.

2016. dec. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
* 160km-ig
2016. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!