Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szeretik sokan az...

Miért nem szeretik sokan az elektromos kocsikat? Mit gondoltok a Tesla Model x- ről?

Figyelt kérdés
Sok mindenkitől hallottam, hogy "elítélik" az elektromos kocsikat.. Miért van ez? Illetve a Tesla model x-ről mit gondoltok?

2016. dec. 1. 19:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%

Konkretan azt gondolom rola hogy az arahoz kepest csapnivalo a minosege.


Az elektromos autokkal az a baj hogy korlatozottan hasznalhatok es baromi dragak.

2016. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
13%
Magam részéről szeretem hallani a motort,ha villamossal akarok menni felszállok a bkv ra. Azon túl macerás a töltése,és nem hosszútávú a használhatósága.
2016. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
10%

Gondolom a "gyenge" teljesítmény miatt,de egyre jobban felfognak zárkózni a benzines/diesel-es kocsikhoz ahogy fejlődik a technológia


A másik ok pedig az lehet hogy ahhoz képest "sűrűbbem" kell őket tölteni,de ez is változni fog később.Még gyerekcipőben jár ez a dolog de később nagyon elterjedt lesz ez a kocsifajta ha az olajmaffia hagyja :D

2016. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon drága és hosszú tavi nem használható.
2016. dec. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Nekem jó lenne egy elektromos autó a hétköznapokra. De egy hétvégi kirándulásra elmenni vele már nem lehet.

Napi 60 kmt megyek. Garézsban áll az autó nálam. Raknék egy konektort a falra az autó mellé. Azt minden este feltudnám rakni tölteni mint egy elektromos biciklit. De hétvégén ha akarok menni 300 kmt akkor arra már nem jó. Macerás. az meg hogy szeretem hallgatni a motort.. Há elektromossal szerintem még csendesebb utazás érhető el. Mikor csak a gumik hangját hallod. Bár nem tudom hogy hogyan zúgnak benne az elektromos motorok.

2016. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
38%

Az elektromos autóknak nincs jövője. Bullshit az egész, hogy a nagy zöldek meg PC-k azt érezhessék, hogy jaj de jó, nem szennyezi a környzetet. Az elektromosság honnan jön? :) A mostani elektromos fogyasztásunkat nem tudják fedezni tiszta energiával, akkor még képzeljük el, ha több száz millió autót töltenének naponta a világon. Mellesleg az elektromos autók elképesztően jól mennek. Mindent lehet mondani, csak hogy gyengék nem. Mikor megindul olyan mintha hasba rúgnának, nem egy Model Sről beszélek, hanem egy Nissan Leafről. Drágák, nyilván, rohadt drága az új technológia, a fejlesztések stb. 1000 más alternatív meghajtás létezik amik sokkal innovatívabbak és életképesebbek mint az elektromos hajtás. Városban jó, ez igaz.

Leendő járműmérnök

2016. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%
elektromos áramot környezetbarátabb előállítani mint amit az autók kipufognak. Az a hasbarúgós példád pedig pont fordítva igaz és a tesla vág fejbe, ha rálépsz a gázpedálra, azért mert a villanymotornak nem kell egy bizonyos fordulat ahhoz, hogy leadja a teljesítményét, nyomatékát.
2016. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Mondanám, hogy nekem semmi bajom az elektromos autókkal, de sajnos nem tehetem.... számomra megfizethetetlen, akik számára pedig megfizethetőek, a használatuk korlátozott jelen viszonyok között.


Az egy másik történet, hogy mi lesz majd a jövőben.

2016. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%
Ha veszel egy hagyományos autót, azt el tudod adni viszonylag jó áron, ha kiszolgálta az árát. Elektromos autót nem lehet eladni, mert az aksik cseréje baromi drága, ezért senki sem veszi meg használtan.
2016. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
38%

A magyar ember azért venne elektromosat, hogy spóroljon rajta. De az árcédula láttán ez már problémásnak tűnik, plusz a 4-5 év utáni akkuegység csere ára is szívenütné.

Egyelőre ez amerikába való a gazdagoknak akik meg tudják venni és 4-5 évesen igyis-úgyis kicserélik egy újra.

2016. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!