Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha aerox tuning. Merre...

Yamaha aerox tuning. Merre induljak?

Figyelt kérdés
Az biztos hogy szeretnék 70es vashengert bele. 12-15lóerőre gondoltam.

2016. dec. 6. 16:34
 1/3 Zzzoli ***** válasza:

Azt azért jobb ha tudod hogy a vashengerek sokat dobnak a teljesítményen, de ha a gyári főtengőre és kipura rádobod, akkor a 10 lóerőt se éred el. 12-15 lőerősek a pörgős aluhengerek, de azok sem magukban, hanem egy jó rezonátorral és egy teljes kitöltésű főtengővel, megfelelő keresztmetszetű karbival.

A vashengerek nyomatékgörbéje laposabb, azaz szélesebb tartományban húznak mint állat, de nincs bennük annyi kraft, ugyanis nem olyan jó hővezető az öntöttvas mint az alu, ezért nem hegyezik annyira ki a vezérlését és a présterét.

2016. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

A 70es vashengert kezdésként írtam. Tudom hogy egy jó kipufogó variátor karbi és egy hosszabb áttétel segítene. én ezekre gondoltam. De hogy ezek elèg vagy kell még valami? Sportkuplung ? A főtengely nem szívessen cserélném ki de ha valami kopott vagy rossz benne azt nyilván kicserélném. Am 13 000 km van benne

2016. dec. 6. 19:14
 3/3 Zzzoli ***** válasza:

Kuplungot nem kell kicserélni feltétlen, a gyárival is tudsz figurázni a rugók cseréjével, ha jó állapotú akkor mehet. A főtengő meg azért kell, mert a gyári az nem telisonkás, a telisonkással nagyobb az elősűrítés, észreveszed a teljesítmény növekedést, meg az 50-es hengerrel is.

A sportkipu is fontos. Varió szintén, de ha a gyári jó állapotú, nem kopott, akkor nyugodtan maradjon, max hangolgatni kell a görgők cseréjével. Az sok esetben kamu amikor azt olvasod hogy ennyi, meg annyi a sebességnövekedés egyes variátorokkal, ha a gyárin is kifut a szíj a széléig a tárcsának, akkor simán jó.

Végáttételt csak akkor cserélj ha jó erős a cucc, mert felemgy majd a végsebességed 100 fölé, de ha partnak mész vele nem fogja bírni.

A gyári végáttételből is ki lehet hozni 80-85-öt, viszont egy jó konfiggal egy erős parton kifelé is 75 főlé mész

2016. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!