Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Passat b6 2007...

Sarko kérdése:

Volkswagen Passat b6 2007 rossz üzemanyagot tankoltam, hogy lehetne leszivatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Gázolaj helyett véletlenül benzint tankoltam az említett autómba de szerencsére nem indítottam rá,hogy lehetne leszivatni a benzint.

előre is köszönöm



2016. dec. 10. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Ok, de mennyit? Ha kopogó tankra 5-10 litert engedtél, akkor arra dobsz 30-40 liter gázolajat és hajtod. Semmi baja nem lesz. Ha többet tankoltál vagy egyáltalán nem bízol a válaszolnak, akkor (akna lenne a legjobb) az üzemanyag szivattyú utáni csövet leveszed,és szivattyúval kijáratod.
2016. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb szervízben is hamar megoldják, ne kínlódj otthon. Ha kevés is ment bele, akkor is inkább szívasd le, mert ezeknek a Passatoknak már nagyon érzékeny a befecskendezője, és egy tanknyi üzemanyag sem ér annyit, mint a nagy kár amit okozhatsz.
2016. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nem sok minden volt a tankban, 13 liter benzint töltöttem bele de merem megkockáztatni hogy fullra tankolom és ráindítok.

szeretném inkább leszivatni csak nem egyszerű akna nélkül :-)

2016. dec. 10. 18:05
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne tankoln rá semmi képpen.

Mindenképp szivasd le.

Arra kiváncsi lennék, h hogy gondolja az előttem válaszoló, h járasd ki a tank szivattyújával. Ennél nincs szerintem vezetékszűrő, h a kocsi alján levedd a csövet, de h lenne is, akkor sem tudod kijáratni csak diagnosztikával, vagy ha közvetlen adsz 12V- ot a szivattyúnak, de ahhoz szerelés nékül amúgy sem férnél hozzá.

Leeresztő csavart nem fogsz találni, a csövezés is a tank tetejére megy, fellüllről van a tankba süllyesztve a szivattyú, úgy nyomja fel a gázolojat. Talán a legegyszerűbb, h egy csővel kiszivatod a tankból a cuccot, amennyit tudsz, oszt tele tolod gázolajjal és csak utána indítasz.

2016. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hogy csináltad hogy nem indítottad be? Kúton tankoltál nem? Félretoltad?
2016. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
elbambultam tankoláskor,de szerencsére észrevettem hogy rossz pisztolyt vettem le
2016. dec. 10. 19:00
 7/13 anonim ***** válasza:

lopót próbáltál letuszkolni a tankba?

Ha ez nem működne, akkor hátsó ülőlapot előre döntöd, üzemanyag szivatyut kiveszed és onnan szívod le.

3 lehetőség: az üzemanyag szűrőbe becsatlakozó tankból jövő csövet lehúzod és gyújtást adsz, leveszed a gyújtást, és ez ismétled amíg üres nem lesz.

2016. dec. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A cr nem tolja előre az üzemanyagot gyújtásra. Ezért kell a diag.

A szivattyút tartó bazi agy anyát meg hozzá való szerszám nélkúl nem sanszos, h ki tudná tekerni.

2016. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Meglett a megoldás.

Üzemanyag szűrőbe ami bemegy cső abból egy 12v-os kis szivattyúval kijön belőle a ramaty.

2016. dec. 11. 15:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt most még egyszer?
2016. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!