Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az az automata szivató?...

Mi az az automata szivató? Meddig kell igénybe vennie az autónak?

Figyelt kérdés
Egy régi 95-ös Swiftem van, és mondta a szomszéd, hogy amikor reggel várakozok hallja, hogy sokáig megy az automata szivató, és mondta, hogy jól teszem, hogy járatom mert különben sokat fogyasztana ha terhelném. Ez is igaz? Naponta 4 km-t használom és 5 percig melegítem reggelente télen.
2016. dec. 23. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Megoszlanak a vélemények mi is a jobb.

Óvatosan terhelni,vagypedig cigarettázni az autó mellett.

Ekkor ugyanis a dús keverék lemossa az amúgy is dermedt olajfilm jó részét a hengerfalról,mely nagyobb kopást eredményez.

Jómagam azonnal elindulok mínusz 20 fokban is,-persze nem hegynek felfelé -szinte gázt sem kell adni amíg

megy az automata szívató.

2016. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Még jobb lenne ha 20 percig melegitenéd.
2016. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Dúsítja a keveréket,ennek következménye a kissé emelkedett alapjárat,ezt hallja a szomszéd. Alapjáraton viszont lassabban melegszik a motor mint menet közben,de a 4km meg nagyon kevés. Ilyen esetben talán tényleg jobb az 5 perc melegítés ,ha ennyi idő alatt lejjebb megy a fordulat.
2016. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha melegítem reggel akkor azzal koptatom a motort? Kérlek ne mondd kedves kettes a 20 perces melegítést mert még a végén valaki komolyan veszi, tudod milyen a morál "itten".
2016. dec. 23. 22:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Persze hogy sokat fogyaszt. De 500 méter erejéig csak. Utána elkezd melegedni az egész a terheléstől, és csökken a fogyasztás. Így meg elégetsz fél liter benzint amíg üresben járatod.
2016. dec. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Nem tesz jót neki a járatás.


Az automata szivató meg olyan mint a manuális,azzal a különbséggel hogy nem te,hanem az ECU vezérli.

2016. dec. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van olyan szomszédom, aki mindenbe belepofázik.
2016. dec. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mivel az autó van éred, elsődleges szempont, hogy te ne fázz, nyugodtan melegítsed.
2016. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
Napi 4 km esetére csak akkor tartanék fenn egy autót ha rokkant lennék,csóri autó nem is látott még üzemi hőmérsékletet
2016. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mentálisan vagyok rokkant. De amúgy látott üzemi hőmérsékletet emlékszem még '98-ba. Most akkor járasssam vagy ne? Tényleg fél litert megeszik?
2016. dec. 24. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!