Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerbusztok. Audi 80 1.6Td...

Szerbusztok. Audi 80 1.6Td 80LE vagy Audi 80 1.9Tdi 90LE? Akik jól ismerik a típust talán megtudják mondani melyik motor jobb? Azt tudom, hogy korban az 1.9 Tdi fiatalabb. De az 1.6 Td 80Le-val is elég jól szedegeti a lábát.

Figyelt kérdés
2017. jan. 1. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik nagyon megbízható és tartós, de a td-vel finomabban kell bánni és 120-nél nem szeret gyorsabban menni. Ez inkább a nyugodt, türelmes vezetési stílushoz való. Ilyen körülményekkel pedig a világból is kimegy.


A TDI már bírja az agresszívabb vezetési stílust, ezekből a motorokból építették az első 200+ le-s golf 3-at. Nagyon túl van méretezve.


Koruk miatt miatt 4-600000 km könnyen lehet bennük! Emiatt valószínűleg már egyszer generálozták őket. De egy hengerfej felújítással vagy egy turbó cserével számolhatsz nyugodtan a vásárlást követő 1-2 éven belül.

2017. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő nagyon megbízható, de az 1.9 TDI modernebb, már nem hagyományos örvénykamrás, ami nagy előny. Én az 1.9-est ajánlom, szerintem jobb motor, és mára 1.6-ból olyan kevés van, hogy alig vannak hozzá dolgok, viszont az 1.9 TDI jóval elterjedtebb.
2017. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Igaz, a 80 LE jóval ritkább.Esetleg még az lenne a kérdésem, hogy fogyasztásban mekkora a különbség? Feltételezem az 1.6 Td normális vezetéssel kevesebb gázolajat kér.
2017. jan. 2. 07:19
 4/4 anonim válasza:
#3 szia! Nekünk van egy 1.9tdi 90le val rendszeresen karbantartva teljesen gyári állapotában (mármint nem tuningolva, jobb alkatrészekkel) és max 2400as fordulaton megyünk vele van hogy 3ezerig oda nyomjuk mivel kell az neki a dieselnek és 5liter az átlag fogyasztása
2020. máj. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!