Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek egy Fiat...

Mi a véleményetek egy Fiat Grande Punto-ról? 1.2-es 1.3as körüli motorral. Minden tanácsot meghallgatok, érdekel minden vélemény-jó ész rossz is?

Figyelt kérdés
Minden érdekel ezzel a kocsival kapcsolatban, főleg aki személyes tapasztalatból írna az jó lenne... milyen ez a márka mint fiat? megbízható, jó vagy nem jó, motorilag jók e, külső belső, fogyasztás, biztonságos e.. szóval minden érdekel...köszi mindenkinek előre is
2010. máj. 4. 10:10
1 2
 1/11 omadjoe ***** válasza:
52%
Fiatos vagyok, de fiatot 1,2-es motorral? NE. inkább 1,3 mjet dizel. hibák: évente eldobja az akksit, kormánymü megadja magát, hosszu utra alkalmatlan (itt több száz kmröl beszélek) amugy városi futkosonak, 2. autonak jó. én is 2. autonak használom. ha az autodba beköltözik a "elektomos szellem" akkor már nem tudsz töle szabadulni. mindig kontakt hibákkal fogsz küzdeni. hegyes-dombos vidékre az 1.2-es motorral az auto használhatatlan. kinszenvedés lesz a dombra felmenni, pláne megpakolva.
2010. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én Fiat Grande Punton tanultam vezetni! Nekem nagyon bejön, sztem tök jó kocsi! Én is elfogadnák egy ilyet!
2010. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél E30-as BMW-t, az elvan 7,2-es fogyasztással is. sőt, szinte termeli a benzint.
2010. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

74%-os itt is csak azt kérdezem, Neked milyen autód van?

(ha egyáltalán van).


Ha lett volna valaha német 1.6-osod tudnád hogy ezek elvannak ennyivel de látom semmit nem értesz hozzá.


Kérdésre:


1.2 motor nagyon gyenge, és hát elektromosan tényleg nagyon szar :S

2010. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

és ki mondta azt neked hogy kellene nekem 1.6os vagy annál nagyobb..... hogy zabálja az üzemanyagot.... bőven +tenné egy kissebb motorral ellátott max 1.4 vagy esetleg 1.5 ös motorral!!! lehet ti kivagytok tömve pénzel vagy anyuci apuci egyből bmw-t tett alátok és azért van ilyen nagy szátok, amíg nem száltok neki az első fának.. tisztelet a kivételnek... az a baj nem vízzel mennek ezek a járgányok..


más javaslat vélemény?

2010. máj. 4. 16:20
 6/11 anonim ***** válasza:

LoL Kérdező, ne rágj be. A 71%-ost akartam idegelni :) Amúgy jók a fiatok, a régiek inkább hajlamosak voltak a motorikus hibákra. Egyébként az olasz, és a francia autók is hajlamosak az elektronikai hibákra. Erre csak azt lehet mondani, hogy amíg a garancia tart rajtuk, addig kell hajtani, aztán eladni, amíg még fiatal. Nekem volt Fiatom is annó, sok bajom nem volt vele, de találkoztam már hulladék példánnyal, ahogy minden autóból ki lehet fogni az épen rossz állapotút. Az igaz, hogy az 1.2-es motor elég kevés egy ekkora kasznihoz, Inkább az 1.4-est venném a helyedben. Szerintem fogyasztásilag is jobban jössz ki az 1.4-es motorral. Remélem segítettem.


71%! Nekem 5,5 litert fogyaszt a verdám 100-on, és odaver a BMW-dnek be be beeeee :D (Vicc volt, nem tudtam kihagyni.)

2010. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy első kiadású Puntóm volt 1,1-es motorral.Tényleg gyenge volt,viszont nem fogyasztott sokat.5 liter körül elment.Volt egy két hibája,de nem volt vészes.Az alkatrészek gyenge minőségűek,voltak.Pl.a hátsó híd felfüggesztő gumi bakokat évente ki kellett cserélni,mert a kerék majdnem kiesett.Ez aztán egyre jobban idegesített,és eladtam.Vezetni nagyon könnyű,és élvezetes volt.Inkább rövid távra ajánlanám.És ha teheted 1,3 multijet-et vegyél.Azok nagyon jó motorok.
2010. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
Ha jót akarsz megadnak ne vegyél olasz autót, sokat fogod a szervizbe hordani és egy vagyonba fog a végén kerülni. Inkább vegyél japán kocsit.
2010. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy nem írsz semmit.

Nincs autód vagy ennyire szégyenled?

2010. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem grande puntom van és először az első hozzászólónak üzenném, hogy németország-magyarország között ingázom, és nagyon is jól bírja a 170-et is megpakolva,az 1200 km-es távot max 50 literes fogyasztással (1.3 mjet).

külsőre a kategóriájának megfelelően a legformásabb autó (nem magamtól írom), 90 lovas, városban tökéletes és pályán is viszi rendesen. a belső is nagyon szép , az enyémet 3 színből rakták össze, elegáns hatást keltve no meg a kétzónás digit klíma is nagyon feldobja, a "tekerős" változattal ellentétben. bár sok tárolóhely nincsen sajna, de így legalább mindig rend van a kocsiban :) meglepően tágas (174 cm magas vagyok), tehát nem az az érzeted, hogy kisautóban ülsz, sőt!! mégis minden kéznél van. a váltó is nagyon jól kezelhető, dinamikus autó,bár igazán az ereje 1800-2000-nél jön meg a turbó miatt, de akkor olyan, mintha "seggberúgták" vna. 3 ajtós, így hosszú távra csomagokkal inkább két emberes, de nekünk bőven elég, városban elfér a 4 ember is.

nálam szóba sem jött a grande, de a felszereltsége , a vezethetősége,a fogyasztása, a kinézete meg úgy minden miatt, szerelem volt első látásra, érdemes kipróbálni.

most lépte át a 3. évét a generátor rosszalkodik, más hibája nincsen szerencsére. még egy chiptuningot tervezek neki 110-120 LE-ig fel lehet húzni.

az én autóm, mi mást mondhatnék, IMÁDOM!!!! :)

2010. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!