Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó generátor túltöltés?

Autó generátor túltöltés?

Figyelt kérdés
túltölt az autóm, 15v-ot tölt az akkuba, elvittem szerelőhöz, kivették belőle a ganerátort kimérték meg minden, amit ilyenkor szoktak és semmi baja nincs, mi okozhatja mégis ezt a problémát?
2017. jan. 6. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elvileg 14.4 Volt lehet a töltőfeszültség!

Az a + 0,6 Volt belefér a mérési hibaszázalékba is! :)

2017. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát én nem ezt hallottam róla, súlyos károkat okoz az akkuba és az elektromos dolgokban is, az izzókrol nem is beszélve majd ha elkezdenek kiégni szép sorban.
2017. jan. 6. 16:05
 3/12 anonim ***** válasza:

Hiteles műszerrel mérted a 15voltot?

Milyen autó? Mert, ha AGM aksis akkor az akkumlátor élvete vége fele elmehet 15voltig de ilyeneknél akkumulátor cserénél a töltő elektronikát is le kell nullázni, meg beprogramozni milyen az új akksi.


Igen egy gagyi műszerrel méréshiba is lehet a 14,4 15,0! Igen Hagyományos töltőrendszernél és hagyományos aksinál a 15 már kinyirja az aksit mert elindul erős gázosodás!

2017. jan. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hiteles a 15v, én is annyit mértem és elvittem egy autóvillamosságihoz is és ő is ugyan annyit mért. Renault clio 3 1,5 dci 2005 ről van szó
2017. jan. 6. 17:13
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Jó a töltésed, ne tégy semmit. Az izzókat nem 12Voltra, hanem 14 Voltra gyártják évtizedek óta. Van olyan márka, ami 15V-ost is gyárt.

Ha problémának véled a 15 Voltot, akkor a feszültségszabályzó a ludas. Ha a generátorba beépítették gyárilag, akkor nincs mit tenni..Ezzel kell élned. 15 Volt, ez van.

2017. jan. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem szabadna 15V-nak lennie. Villamosságissal meg kellene nézetni
2017. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 cselez ***** válasza:

Egyáltalán nem jó a 15 V ! Feszültség szabályozót kell cserélni a generátorban! Jártam már én is így! Kiméregetik, meg tesztelgetik a generátort, de az üzemi körülményeket nem tudják produkálni. A fesszabályozó a szénkefékkel együtt van, nem egy hajmeresztő összeg!

Amíg nem cserélik, addig folyamatosan legyen bekapcsolva a világítás, mert a fényszóró izzóknak van némi szabályozó tulajdonságuk és így talán nem forr szét az akkud.

2017. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én akármit kapcsolgatok nem megy lejjebb 14,2-14,4V nál lejjebb a töltés.Legyen szó 2 ülésfűtés,belső ventilátor fűtéssel,hátsó ablak fűtés és fényszórók együttes működéséről...
2017. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy lejjebb menjen a feszültség, akármit is kapcsolgatsz!

Éppen azt igazolja, hogy tökéletes a töltés és a szabályzás!

2017. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De ki lett szedve az autóból, elvitték egy csávó hoz aki ilyenekkel foglalkozik, kísérte a szabályzó és nincs vele probléma, ellenben 15 ezerért kicserélték benne a szénkeféket meg valami perselyt úgy hogy nem is kértem rá őket, nem is szóltak, hogy ezt javítanák akkor, az a gondom hogy 15 ezer forintomba van most és semmi látszata, ugyan olyan minden mint volt. (tegnap vittem szerelőhöz, hétfőn megyek a kocsiért, nem tudok ez ügyben tenni valamit, hogy azért vittem oda, hogy javítsák meg a túltöltést erre nem oldódott meg a gond, csak kidobtam az ablakon 15 ezret + a munkadíjat??)
2017. jan. 6. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!