Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy más egyéb...

Lehetséges, hogy más egyéb rejtett hibái is vannak ennek az autónak?

Figyelt kérdés

Régi 1999-es 5 ajtós Suzuki Swift 1.3-as, 8 szelepes motorral.


2015 őszén vettem meg, patika állapot- kívülről...


Ritkán használtam eddig a kocsit, havi max. 4-5 alkalom.

Kereskedő szerint: garázsban tartott, 1. öreg tulajtól, ritkán használt, nem dohányzó.


Durván 1 hónapja a jobb oldali hátsó futómű rugó eltörött, szerencse a szerelőig elgurult saját lábon. Monroe új rugókat kapott mind2 oldalon, futóművek be lettek állítva (hátul legalábbis).


Ezt még elviseltem, de nem rég elszállt az üzemi fék is. Meg lett a baja egyből, a váltó közelében eltört egy fékcső, fojt az olaj- ezt hittük legalábbis, ma a szerelő szétbontotta és azt mondta, hogy az összes fékcső szét van rohadva, több nap mire megtudja javítani, le kell szedni még a tankot is. Gondolom ez pénzben se lesz olcsó mulatság.


Szerencsére, hogy egyik eset sem egy zsúfolt városban történt, hanem a házunk közelében + kihalt helyen, de rendszeresen járok be egy megyeszékhelyre + oda autópálya visz csak, más út nincs!


Nem szidni akarom ezt a márkát, de van esély még egyéb rejtett hibára ami nem csak a saját életem hanem mások életét is veszélybe sodorhatja? Elgondolkoztam és ezek után nem merek beleülni.


Amúgy nem régiben takarítottam ki a kocsit és akkor üveg szilánkokat találtam benne... ez azt jelenti, hogy törték is?



2017. jan. 9. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem rejtett hibák, ugyanis, ha megnézetted volna egy normális műhelyben, akkor észre is veszik, hogy korrodál a fékcső, rossz értéket produkál a lengéscsillapító.

Arról meg nem is szólva, hogy több, mint egy éve nálad van az autó, az idő alatt is ette a rozsda, és ez sajnos egy folyamat vége volt, amit nem kellett volna megvárni.

2017. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A gépjármű rendszeres karbantartás alatt áll. 2 szett gumit vettem hozzá, minden tél előtt elmegy kasztnishoz alvázvédelemre, rendszeresen cserélem a motorolajat. Én is rendszeresen alá nézek, de én laikusként nem vehetem azt észre amit a szerelő elmulaszt. Akkor viszont nincs mese, másik szakit kell keresni... nem mintha nagy választék lenne.
2017. jan. 9. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Átlagos autótulajdonos nem fekszik az autó alá, ezért lennének a szerelők, hogy szóljanak, ha valami hibát látnak, amiről a tulaj nem tud.

Én se bujkálok az autóm alatt, de nekem is ki kellett már cserélni a fékcsöveket két évvel ezelőtt rozsdásodás miatt.

Szólt a szerelő, hogy nagyon rozsdásak a fékcsövek, cseréljük ki...

2017. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lassan 20 éves lesz az autó, sajnos bármi előjöhet bennük (nem mintha egy 10 évesbe nem). Ha ennyire nem bízol abban a kocsiban, akkor szerintem cseréld le egy újabbra. És dieselt semmi esetre sem ajánlok, mert akkor fogod csak megutálni a kocsikat. :)
2017. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kereskedő mondta...

Mint tudjuk minden kocsi női tulajé, vagy idős tulajé, vagy ami még jobb német orvos házaspáré.

2017. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"minden tél előtt elmegy kasztnishoz alvázvédelemre"


És aki az alvázvédelmet csinálta az nem szólt, hogy rohadnak a fékcsövek?

2017. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönd meg azoknak, akik mint a tibeti imamalom, szajkózzák ezt a hülye suzuki dumát, amikor valaki kérdez, milyen autót vegyél...

Fékcső elrohad, nem piskóta.

2017. jan. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem pont ez a tipus van eből az évből, de automata változatban. Ennek alapján mondhatom, hogy amit vettél az sem lenne rosszabb a többitől, csak a tiédet hosszú évekig a kertben tárolták szabad ég alatt, ahol alulról is érhette a nedvesség.


Ez a szwift második autónak van használva, kimondottan bevásárlás és egyéb beszerzés céljára. Száraz, védett helyen áll, még rozsdafolt sincs rajta. Igaz, hogy egy évben legalább kétszer lemosatom az alját, hogy a sót, sarat leveressék. Csillogó tiszta ilyenkor.A minden nap használt autónk egy sport szwift, ami szintén hibátlan, bár tíz éves.


Ezek nagyon kitalált autók, csakhát van aki nem törődik vele, félrelöki a kertbe, aztán tíz év állás után eladja.


Ha meg karambolos is volt, akkor pláne ott állhatott valamelyik szerviz udvarán.(is)

Nézesd meg egy (dukkó)vastagságmérő műszerrel, abból sok minden kiderül.

2017. jan. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!