Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ötödik sebességi fokozatban...

Ókútyafáját kérdése:

Ötödik sebességi fokozatban 50-55 km/órás sebességnél fogyaszt többet az autó, vagy negyedikben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Aki tudja pontosan az autó működését az szerintem biztosan tudja a kérdésre a választ. Van egy 2002-es opel motorral megáldott Daewoo Lanosom. Nap mint nap városban közlekedek és az autó benzinfogyasztása elég durva. Sokáig négyes sebbesség fokozatban közlekedtem 50 km/h-val, aztán rájöttem, hogy mindig visszafog a motorfék, amint felengedem a gázt, és már nyomhatom is újra. Tehát rájöttem, hogy akkor felrakom ötösbe, pont itt van az a határ, hogy a kocsi nem remeg, tehát az 5-ös is kényelmes az autónak, viszont folyamatosan nyomom a gázt, mert ilyenkor meg nincs olyan erő. De így szépen betudok állni egy normális tempóra. Kérdés az, hogy melyikkel fogy több benzin?

2017. jan. 18. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ötödikre tippelek, de nem hiszem, hogy lényeges különbség lenne.
2017. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Úgy értem, ötödikben fogy kevesebb.
2017. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg ötösben, de városban nem nyersz szinte semmit azzal hogy néha feltolod ötödikbe a váltót pár száz méter erejéig. Arról nem is beszélve, hogy nincs erőtartalék ilyen kor, tehát nagyon lomhán gyorsul az autó, ez nem jó, ha gyorsan kéne reagálni különböző forgalmi helyzetekben. Szerintem nem Opel motor van a Daewooban, hanem valami hasonló GM származék. A Lacetti is a magas fogyasztásáról híres, míg Opelek esetében nem hallottam ilyen gondról.
2017. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen motor?

Mennyit forog 50-nél 4-ben illetve 5-ben?

2017. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Kirártnak tartom,hogy 5.-ben 50-nél alapjaraton kinoztatva a motort kevesebbet fog fogyasztani nyomorult auto!Raadasul az elegtelen kenés miatt meg ugy kopik mint az állat!
2017. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyanannyit eszik. Ugyanazt az ellenállást kell leküzdeni a motornak. 5-ben alacsonyabb a fordulat, de úgy meg hosszabb ideig vannak nyitva a szívószelepek.

De próbáld meg, baja nem lesz tőle.

2017. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez autófüggő. A motorok hatásfoka változik a fordulattal, terheléssel. Ha túl alacsonyra kerül a fordulatszám, az sem kedvező.
2017. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy kinyírod a motort az 50-nél 5-ösben való menéssel, de még szinte többet is eszik, mint 4-esben. Nézzétek csak meg akármelyik autón, amelyiken van pillanatnyi fogyasztásmérő.
2017. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5ben kevesebbet fog enni. de ott alacsony fordulaton kis gázzal menj, mert ezek a régi motorok nem alacsony fordulatra voltak optimalizálva.
2017. jan. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!