Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes autót venni egy...

Érdemes autót venni egy elsőéves egyetemistának?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedéssel járok, de most összegyűlt egy kis pénz, amit arra gondoltam autóvásárlásra fordítanék, csak nem tudom jó döntés-e, mert jelenleg nincs rá túlzottan szükségem, ugyanakkor autója szinte már mindenkinek van.
2017. jan. 22. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nincs rá szükséged, csak azért ne vegyél, mert másnak is van...
2017. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes, csak viszi a pénzt. Találsz jobb helyet is annak a pénznek.
2017. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor mire költsem? Valami hasznos dologra szeretném
2017. jan. 22. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem tudod, hogy mire költsd, azt jelenti, hogy igazából nincs szükséged semmire. Gyüjtsd tovább.

Az autó tipikusan az az eszköz, ami viszi a pénzt még akkor is, ha nem használod, azért nem szabad autót venni, mert másoknak is van. Eljön majd az az idő, amikor úgy gondolod, hogy szükséged lesz autóra, s ha minden jól megy, akkor jobbat tudsz venni, mint amilyet most vehetnél.

2017. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
A pénzt nem muszáj elkölteni, el is lehet rakni későbbre. Létezik autónyeremény betét, ahol ugyan nem kamatozik a pénzed, de ha óriási szerencséd van, akkor nyerhetsz autót, vagy kisebb ajándékokat. Jobb, mintha otthon lenne a párna alatt. Nem mondom, hogy tuti befektetés, de amennyire tudom, most semmi nem az, mert nagyon alacsony hozamok vannak mindenhol.
2017. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk az autó nyeremény betét az, amibe nem érdemes jelentösebb összeget tartani.

Nulla kamatozás mellett néhány tized százaléknyi esély a nyerésre.

2017. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milliókat én sem oda raknék. Csak gondoltam, hogy itt pár százezerről lehet szó, ami kamatozik évente jó esetben 10000 Ft-ot.
2017. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá szükséged, akkor rossz döntés autót venned. Nagyságrendileg 50 Ft/km a használati költség egy átlag autóra. Szorozd be az éves várható futásteljesítménnyel és rájössz, hogy megéri-e.

Megtakarításra én az egy éves kamatozó kincstárjegyet ajánlom: egy év lekötés, 2,25% kockázatmentes kamat.

2017. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha városon belül aránylag sokat közlekedsz, akkor én egy robogót vennék.

Nagyban megkönnyíti a közlekedést, fillérekbe kerül a fenntartása (amennyiben nem hulladékot veszel), mindenhová gyorsan oda tudsz érni, ott parkolsz ahol jól esik.. Egyetlen nagy hátránya, hogy ha hó van, vagy jég van, akkor nem használhatod.

2017. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!