Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Regisztrációs adó nagycsaládos...

Regisztrációs adó nagycsaládosoknak?

Figyelt kérdés

Hamarosan hármasikreink lesznek a párommal. Készülők lecserélni az autót egy egyterűre. Németországból szeretnék behozni egy gépkocsit.

Kérdésem: Van e lehetőség arra, hogy eltöröljék a regisztrációs adót vagy csökkentsék?



2017. jan. 23. 23:18
 1/3 Donald J. Trump ***** válasza:

Nem. Használtautóra meg pláne nem. Inkább nőni fog, most nevetségesen alacsony - azért járkál a fél ország kűfődrő' behoztott autóval.

A gyermekáldáshoz előre is gratulálok, de gondolom te is érzed, hogy egy jogi kiskapu volna még erre is adóvedvezményt adni: hirtelen minden nagycsaládos maszek autóimportőrré vállna.

2017. jan. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért durva, hogy még meg sincs a 3. pulya, de már tartja a markát, hogy "én naccccsaládos vagyok, nekem mindeningyenkell".
2017. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A regisztrációs adóról szóló 2003. évi CX. törvényben nincs ilyen adócsökkentési vagy adómentességi jogcím, vagyis alapból nincs rá lehetőség.


Akinek fizetési nehézségei vannak, az a regisztrációs adó kiszabását követően méltányossági kérelmet nyújthat be az adót kiszabó adóhatósághoz. Ennek a következő formáit lehet kérni: adó elengedése (részleges vagy teljes), fizetési halasztás, vagy részletfizetés. Akár ezeknek kombinált formáját is. Kérelemre indul, ki kell hozzá tölteni egy rakat nyomtatványt, mindent amit a nyomtatványokba beleírsz (beleértve a fizetési nehézségeidet) hitelt érdemlően alá kell támasztani igazolásokkal. Ami fontos, hogy elbírálás után kaphatod meg. (vagy nem).


A gyakorlat az, hogy adócsökkentésben ne nagyon reménykedj, mert arról a kormány nem szívesen mond le. Maximum fizetési halasztás vagy részletfizetés jöhet szóba, de az is csak akkor ha nagyon rászorulsz. Mondok egy példát: Ha valaki nyomorék, és csak egy speciálisan kialakított autóval lehetne orvoshoz vinni, és ez is egy külföldről behozott autóval oldható meg olcsóbban, esetleg az illető rokkantnyugdíjból él ami a gyógyszerére sem elég, az talán reménykedhet az adó részleges vagy teljes elengedésében. Ez csak egy példa volt, de érzed a súlyát.


Lehet hogy egy kicsit csúnya amit most írok, de a jogalkotónak az az álláspontja, hogy akinek van pénze autót venni, cserélni (esetleg nagyobbra), annak legyen pénze regisztrációs adóra is, mert az nyilván nem nélkülözik annyit aki ezt meg tudja tenni. Az ember nem úgy jár autóért, mint kenyérért. A regisztrációs adóval az a helyzet, hogy nem jöhet váratlanul, mint valamely más adó, amelyet muszály kifizetni. A regisztrációs adót csak akkor kell fizetned, ha külföldi autót Magyarországon kívánsz forgalomba helyezni, és ebben az esetben is a Te kérelmedre indul az eljárás. Ezért nehéz a regisztrációs adóban méltányosságot kérni, mert így megy az elbírálása is. Mint az előbb elmítettem, csak akkor kötelező fizetned, ha Te magad kéred, hogy szabják Neked ki. Ezért aki látja a hátrányos anyagi helyzetét, az nem fog ilyet kérni.


Ne rám haragudj, én csak leírtam a valóságot.

2017. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!