Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik tényező fontosabb egy...

Melyik tényező fontosabb egy kishaszon-gépjármű vételekor?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kishaszon-gépjárművet (Ford Transit, Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroen Jumper, stb.) ,de általában ha nagyobb a raktér, akkor kevesebb súlyt szállíthat az autó. Mi a tapasztalatotok? Melyikkel van többször gondotok? Az áru súlyával ,vagy a hely nagyságával? Az "attól függ mit szeretnél vinni" választ kerüljétek, mert nem tudom mi lesz a kocsiban. Szállítani fog, amit kell.

2017. jan. 25. 06:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább nagyobb legyen, ha tényleg szállítani fogsz, és nemcsak üresen járkálni. A legelterjedtebbek például a középhossú és középmagas Sprinterek, vagy legyen bármilyen márka. Ezek sokszor kicsik. Túl kicsit. Hiába vihet nagyobb súlyt, nincs is elég hely megpakolni, kivéve persze ha cementet vagy hasonló cuccokat viszel. A hosszú változatok pedig valóban kevesebbet bírnak papíron, mert ugye hosszabb, így nehezebb is, de 3,5 tonna kell legyen max. Na ezeket már lehet pakolni. De nyugodtan túl lehet pakolni 1, akár 2 tonnával is, a legtöbb simán bírja, legalábbis a Sprinterek biztosan.

Na de ha nem lesz elég árud, akkor meg csak nyűg a hosszú változat, a közepes sokkal praktikusabb.

2017. jan. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp a leghosszabb-legmagasabb vtozatot venném. Nekem is az van, Iveco Daily, 7630 hosszú, belmagasság 2,1m, 19,6m3-es raktár, nagyon jól pakolható, plusz az Iveco rohadtul bírja a túlsúlyt. Múlthéten hoztam Olaszországból 5 db, egyenként 980 kg-os New Holland orrsúlyt a kisteher rakterébe, ugye az majd 5 tonna, meg az utánna akasztott tréleren fenn volt egy Ford Mondeo meg 350 kg lapsúly. Nagy súllyal is gyorsan bír menni, hajnal 1-kor léptem be Letenyénél az országba, és reggel fél8-kor már Csengersimánál kiléptem az országból.
2017. jan. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. jan. 26. 09:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk kicsi volt a raktér.

Így lett azon autó mellé egy "jumbo" Transit, azaz a leghosszabb, legmagasabb. Nincs helyszűke benne. És attól, hogy nagy, kényelmes, jó menni vele.

2017. febr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekunk 3-as boxer van(2007-es) 2.2 hdi kozep hosszu kozep magas. Eddig nagy problema nem volt vele csak a kopo alkatreszeket kellett cserelni, a legnagyobb osszeg amit koltottunk ra a kettostomego lendkerek cserejekor volt. 3-4 tonna rakomanyt is jol birja (csaj meg ne merjenek).
2017. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!