Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme van a kis köbcentis...

Mi értelme van a kis köbcentis autóknak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a seat ibiza 1.2 12v-re akkor az Opel is csinálta Astrából 1.2-es motort van valami Seat ami ezres...


Mielőtt azt gondoljátok, hogy valami ötezeres autóval járok, nem. 1.3-as Swifttel, vagy 37 kw-s Mazdával, de ezek az autók épp jók, 15%-os emelkedőn is csak 5-ből 4-be kell visszaváltani. De vezettem ismerősöm 1.2-es Opeljét, ami Astra és azon az emelkedőn amivel a 37kw-s Mazdával 4-be lazán felmegy azt a Opelt csak 2-be vitte el. És mondta is, hogy kettőbe tegyem vissza mert 3-ba nem megy fel...


Ezért az autóért kifizetett 500 ezer önrészt és még van havi 35 ezer hitele. Mit gondolnak a gyártók, kik vesznek ilyen viccesen gyenge autót?


Még a Maruti is erősebb, legalábbis úgy vettem észre, hiába 0.8- hengerűrtartalmú...


2017. febr. 4. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Japán kocsik jobbak, ennyi, de ez nem újdonság.
2017. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van aki csak azért veszi mert opel, a név miatt. Az se érdekel senkit hogy 10 éves korára kilyukad a kaszni.
2017. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A régi Opel motorok tényleg katasztrofálisak voltak. Az 1.2 45, 1.4 60, 1.6 75 lovasakat vezettem, hihetetlen f0sok. Valahogy mindegy volt milyen fordulatszám tartományban, milyen fokozatban mész, sehol nem volt erejük. Utána öröm volt átülni bármilyen kis motoros, de pörgős olasz/japán autóba.
2017. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Jók ezek anyukának elpötyögni a Teszkóba egy városban. A baj azokkal van, akik megveszik mert kicsi motor keveset fogyaszt, majd a pályán 140-es tempóval gyilkolják a motort és mellé még pislognak is hogy ez miért eszik ennyit?
2017. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, az meg a másik, Mazdám valamiért soha nem eszik 6 liternél többet, bár télen nem használom főleg 5 fok alatt, a Suzuki 9 litert eszik de hideg motorral. Ha mind kettővel 100 felett megyek akkor akkor 5 litert is alig eszik meg, bár mind a kettőnek 150 körüli az a sebesség amivel még merek menni a fékek miatt, a motorral nincs gond, úgy érzem bírja. Apunak van egy Opel Omegája, még nem vezettem, mert nagy autó, de de amikor mellette vagyok érzem, hogy elég jó.


Kis köbcenti nem párosul kis fogyasztással, inkább csak az átíráson lehet spórólni.

2017. febr. 4. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Csak én nem értem mit akar a kérdező?
2017. febr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te arra akarsz kilyukadni, hogy alulmotorizáltak ezek az autók. De ez nagyon relatív. Ugyanis egy olyan embernek, aki mondjuk 350 lóerős 7-es BMW-vel jár, annak az 520-as BMW is nagyon alulmotorizáltnak fog tűnni. Pedig nem az.
2017. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Semmi!

A benzin motor 1.6 alatt vicc kategória.


1.2-es meg az 1.4-es motor simán becsókolja a 10 litert.

Ennyiből egy 2 literes benzines is elmegy, ha nincs tiporva.

Ami mellesleg nagyobb emelkedőn sem erőlködik, meg nem üvölt benne a motor az autópályán, 130-as tempónál.


Kedvencem az 1.2-es 190Le-s autók. :-)

Na, a 116 lóerős, nagy családi kombimat még egyik sem előzte meg.

2017. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Beviz Elek ***** válasza:
Az enyém 2 literes benzines, sőt már 20 éves. Rövidtávokon, városban használva 9 liter, hosszúban 6,4
2017. febr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!