Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Cordoba modernizálás tippek?

Seat Cordoba modernizálás tippek?

Figyelt kérdés
Nos van egy 2005-ös seat cordobám , és szeretném kissé modernebbé varázsolni . Az egész annyi lenne , hogy egy érintős navigációt szeretnék középre amit át tudok kapcsolni GPS-re/ tolatókamera képre és ugyanezen a panelen zenét lejátszani valamint telefont rácsatlakoztatva kihangosítva beszélni (vezeték nélkül). Egy alana erősítő van középen és fogalmam sincs milyen fajta kijelző lenne jó a helyére , valamint milyen kamerát tudok rákötni. Az alin láttam hozzá cuccokat , esetleg onnan rendelnék. A másik pedig hogy az irányjelzőket és a hátsó lámpákat ledesre cserélném. Az első lámpákat xenon izzókra , de nem tudom kell-e hozzá engedély . Láttam aki alakított már így át kocsit és nem gyári cuccokból , de egyenlőre fogalmam sincsen hogyan kezdjek neki . Ötleteket szeretnék , előre is köszönöm :DDDD

2017. febr. 6. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 2DIN-es a műszerfalad, akkor rengeteg lehetőséged van megfelelő multimédiás-navigációs egységet tenni bele. Kínálat, mint a tenger. Persze a használható és komolyabb darabok nem olcsók. Olyat érdemes venni, ami egyben tud mindent (navi, rádió, bluetooth, tolatókamera bemenet, stb..), mert a sok különféle kiegészítő bóvli hatást kelthet. Én biztosan android alapút vennék, hogy használható legyen a Waze, mint navi. Csak egy példa: [link]


Külső világíótesteket a jelenlegi magyar szabályok és ledes kínálatt mellett szabályosan nem fogsz tudni átalakítani. Gyakorlatilag nem kaphatóak E-jeles ledes "izzók", a tanusítvány nélküliek viszont rögtön bukást jelentenek a műszaki vizsgán vagy igazoltatáskor. Esetleg a [link] oldalon találhatsz megfelelő lámpatestet, azok bevizsgált, legálisan használható (és méregdrága) darabok. Ha Cordobához nincs, nézz utána az Ibizának, elvileg van átfedés.


A Xenon utólagos beszerelése sem egyszerű, ha szabályosan szeretnéd. Én nem találtam pár perc guglizás után arra utaló nyomot, hogy gyárilag lett volna egyáltalán. Utólagos beépítésnél egyébként kötelező az automata fényszóró-mosó és magasság-állító berendezés.

[link]


Én a helyedben egy első és hátsó tolatóradarral kezdeném a modernizálást. Ez még hasznos is.

A rádióhoz nem nyúlnék, hanem kiegészíteném egy cd-váltó emulátorral, melynek van bluetooth funkciója is. Nem ismerem ezt a rádiót, de gugli képek alapján van aux bemenete, akár ezt is lehetne kihangosításra használni. Szintén guglin láttam, hogy van az Alana-nak telefon bemenete, így ha nem túl drága a gyári rendszert (telefonkihangosítót) beépíteni utólag, akkor azt választanám.

2017. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Találtam gyári navit (legalábbis kép alapján):

[link]

2017. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az össze vw két dines cucc belemegy.

Anno én beleraktam

2017. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszakotak , ezekbol az infokbol mindent megodlok :D
2017. febr. 7. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!