Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vízpumpa vagy generátor?

Vízpumpa vagy generátor?

Figyelt kérdés
Daewoo nexia 1.5-ös (opel motoros) autómon újabban előjött egy visító hang, generátor felől jött a hang és világítás fel/lekapcsolásánál ez emelkedett/halkabban szólt, villamossági megnézte. a generátoron nem talált problémát és szerinte a vízpumpa vagy a vezérlés adja a hangot. Most össze vagyok zavarodva. akkor miért befolyásolja a világítás a hangot. valaki tipp?

2017. febr. 19. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen a vízpumpa? Elektromos, vagy főtengelyről van meghajtva?
2017. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:
100%
Hiszek a villamossági szerelőnek, hogy jó a generátor. Cserébe meséljen már arról, hogy a világítás le-föl kapcsolása miként tudja befolyásolni a vízpumpa, vagy a vezérlés hangját? ;)
2017. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor már kopott vagy laza az ékszíj, akkor szokott visító hangot adni. Néha csak nedves időben csinálja, legalábbis kezdetben. A szíjat egyszerűen ellenőrizheted mennyire feszes. Ha csak megcsúszik akkor egy darabig segít a csúszásgátló spray.


Ha az ékszíj vagy hosszbordás szíj hajtja az autódban a generátort és a vízpumpát is (van aminél a vezérmű hajtja a vízpumpát), akkor lehet megtévesztő a hang forrása.

Fogj pl. egy hosszú szárú csavarhúzót, szorítsd a hegyét a generátor házára, a nyelét pedig szorítsd a füledhez, ha csapágyas, azt fogod hallani. Ha csendes, akkor ellenőrizd ugyanígy a vízpumpát is.


A vezérlés nem szokott nyikorogni, azon nem tud megcsúszni a fogasszíj.

2017. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az ékszíj vagy hosszbordás szíj kezd elöregedni, akkor nem állandóan csúszik és visít, hanem csak nagy terhelésre. A világítás felkapcsolásakor a generátor nagyobb teljesítményt vesz fel, ezért jobban fékez, megcsúszik rajta a szíj. Ha még lehet feszíteni rajta és megoldja a problémát, akkor jó, ha nem, cserélni kell.
2017. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló.

Visító hang alatt magas tónusú zajra gondoltam mintha csapágyas lenne

az autómban a vezérmű tengely ékszíj csak a generátort hajtja mást nem. szóval sztem a vezérmű hajtja a pumpát. csináltam egy két képet.

[link]

[link]


Meghallgattam csavarhúzóval a generátort ahogy mondtad és úgy tűnik abból jön a hang. lefogom attól függetlenül tesztelni. leszedem az ékszíjat és úgy indítom be generátor nélkül, sajnos a vízpumpát nem érem el.

2017. febr. 19. 17:05
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló.

Elsősorban azért gyanakodtam a generátorcsapágyra mert az ékszíj túlságosan feszes volt (nem régen vettem az autót), alig fél centit ha be tudtam nyomni. de akkor ezt is feljegyzem mint hibalehetőség.

2017. febr. 19. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!