Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 36 M43B18 ötletek?

Memphiske kérdése:

Bmw 36 M43B18 ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy M43B18-ra milyen váltó megy fel? Esetleg IS váltó vagy hathengeres váltó felmegy? Bocsi ha hülyeséget kérdezek de érdekelne.


A következő kérdésem, a fogyasztást tekintve az említett motorkódhoz melyik lenne a megfelelő áttételü difi? Az autót többnyire városban használom, munkába egyebek.


És az utolsó kérdésem az lenne hogy egy M43B18-at valaki elkezdett már igényesen felhúzni? (teljesítmény)

gondolok ezalatt, Is injector cserére, motorvezérlő írásra, sikoltatás, egyebek.

Esetleg tapasztalat? vagy 1-2 okos ötlet?


Nem kókányolok, és esek neki fejetlenül, vannak akik megoldják. Csak érdekelnek tapasztalatok, és ötletek.



válaszod előre is köszönöm!



2017. febr. 19. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Miért akarsz alá hosszabb váltót rakni? (nem fog kevesebbet enni)

2. a legköltséghatékonyabb tuningolás a motorcsere. Amit leírtál rámenne 2-300e ft és nyernél vele ~10lovat.

2017. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a váltót, nm a fogyasztás miatt kérdezem, csak hogy melyik váltó menne fel rá, és hogy melyik váltó mit váltana ki a kocsiból? hogy valaki próbálta már?


A motorra meg fogok költni, bármennyi is, meg szeretném csinálni. Már az autóba ígyis benne van több mint maga a kocsi ára, szóval nem sajnálom rá, ha biztos vagyok benne hogy jobb. A kocsira sosem sajnáltam, ez a hobbim. Amúgy meg sztem több kivitelezhető belőle mint 10 ló, legalábbis ez az én véleményem. de azért köszi a választ.


Azért még várom a válaszokat, és a tapasztalatokat.

2017. febr. 19. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
A szívócsonk fogja úgyis leginkább behatárolni a maximális teljesítményt. Abból pedig egy egyedit rárakni nem 2ft. Mivel ez egy novanos motor (ha jól tudom), így az egyedi szívócsonk + ehez ugyebár egyedi leömlő+ kipufogó viszont várható ez már egy hegyezett motor lesz így alul gyenge lesz (várhatóan).
2017. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát igen..nem egyszerű, de meg szeretném csinálgatni, lesznek vele agyalások, és sok pénz, de módosítani akarok rajta, majd kiderül, hogy mire járok ez ügyben. Köszönöm azért válaszod, rendes tőled hogy írtál.
2017. febr. 19. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:

"A szívócsonk fogja úgyis leginkább behatárolni a maximális teljesítményt. Abból pedig egy egyedit rárakni nem 2ft"


Ezt nem tartom igaznak. Ha igaz is, max. 20 ezerből ki kell jönnie egynek. Én régebben csináltam szívócsonkokat Ladákhoz, főleg ikerkarburátoros rendszerekhez. Sosem kértem semmit értük, többe került a hegesztő által elhasznált áram, mint az anyagdíj.

Ma meg már ott tartunk, hogy fémből nyomtatnak(!) akár autó nagyságú tárgyakat (mondjuk az igaz, hogy még polgári szinten nem nagyon terjed el...).

2017. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!