Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Daewoo Matiz S 0.8 2002 -...

Sany80 kérdése:

Daewoo Matiz S 0.8 2002 - ennek a modellnek a gyújtása: jeladó->trafó->elosztó -> bele lehet szerelni az újabb 2005 utáni Matiz elektronikus gyújtását (mert unalmas, és drága 3 havonta cserélni az elosztót)?

Figyelt kérdés

Motorkód: F8CV91...; Alvázszám: UU6MF48412D0...

ilyet szeretnék bele: [link]

(jó erős amatőr szinten értek a kocsikhoz és villamos a szakmám)



2017. febr. 19. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb megjavítani a mostanit, nem 3 hónapos működésre lett tervezve az a gyújtásrendszer.
2017. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

(Kérdező vagyok)

Szia! Értem én, de másfél éve ez megy, hogy javítja a szerelő jó pénzért a kocsit. Gondoltam 12eFt -ért megveszem alin, (segítséggel) berakom és nincs gond, mert így olcsóbb a javítás. Belőlem élnek a gyertyakábel és gyújtáselosztó gyártók...na meg a szerelők :-( Eleinte nem tudták mi a gond, az injektortól kezdve a holtpont-jeladón át a benzinszűrőig mindent kicseréltettek velem; a végén még a katalizátort is kiherélték, hátha azért rángat-dadog-fullad le. Az utolsó két alkalommal észrevettem, hogy elvileg csak az elosztófedél(gondolom a belső "propeller" is), és a kábelek lettek cserélve; szép tiszták voltak(mondhatni újak), máson nem láttam, hogy matattak volna, és ráadásul az utolsó két javítás 2óra alatt kész is lett. Utánaolvastam, és elég sok helyen írják, hogy elég rosszacska a gyújtás, sőt az univerzális gyertyakábel hazavágja a trafót, és vele az elektronikát. A trafón nem látszik cserére utaló jel (koszos mint eddig), az elosztófedél alja is jó koszos, azt sem piszkálgatták. Ami már rá lett költve erre a kocsira, az már 20% önerő egy vadi új BMW-re... :-(

2017. febr. 19. 21:32
 3/5 A kérdező kommentje:

Kitartó keresésem talán eredményt hozott:

[link]

A 80. oldalon ott az "új" sortrafó bekötési sémája, DE vajon az ECU tudja kezelni? Nem tudom lehet engedélyezni ECU -ban opciókat, vagy frissíteni? Nem tudom pontosan mit is rejt a kis "fekete" doboz. Sajnos a kérdés még mindig nyitott, rá lehet e kötni, vagy ár-érték-munka/pénz arányban iszonyatos kiadás lenne ez a mutatvány.

2017. febr. 19. 22:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a típust annyira, de a rokonságban hajtanak egy kb 2000 ben gyártott példányt. Az elmúlt 7 évben egy benzinszűrőt cseréltek benne. Pedig rohangálós autó. Egyszerűbb egy hibát javítani, mint egy nem összeillő rendszert összehozni.De persze próbálkozhatsz. Konkrét kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.
2017. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nemkell kockás hasizom mert vanegy daewo matizom
2017. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!