Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj csere után az autóm...

Motorolaj csere után az autóm ereszti az olajat észrevehetően. Pénteken volt a csere, olajszűrő és légszűrő is új lett. Eneos 5w30 olaj került bele. Részletek lent. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Honda HR-V 2002, 1.6 benzin, 4x4, VTEC motor.

Eddig soha nem észleltem az autó alatt olajtócsát. De a minap 2 órát álltam az út szélén, és kb 5 cm-es tócsa lett az úton.

Másfél napig állt udvarban, és a föld határozottan fekete letta egy foltban.

Egyedül a főtengely szimmeringről van tudomásom, hogy elöregedett, de onnan csak épphogy szivárog.



2017. febr. 20. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az olajszűrő meg az olajleeresztő csavar meg lett huzva rendesen?
2017. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Leeresztő rendesen rá lett húzva? Előfordulhat hogy megszakadt a menet rajta. Hivatalosan olajcserekor azt is cserélni kellene.
2017. febr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vagy az olajleeresztőt vagy az olajszűrőt nem húzták meg rendesen.

Mondjuk ha belekukkantanál, azért az olajfolyást észrevenni... :D

2017. febr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ez most teljesen komoly kérdés? Mi nyissuk fel helyetted a motorháztetődet?
2017. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Mint már írták: olajszűrő vagy leeresztő.


Amit viszont nem értek, hogy hogy a bánatban lett már fekete az olaj? Pénteken volt a csere...

2017. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Eddig nézegettem nem látni felülről semmi szivárgást, utána aláfényképeztem, az olajteknő oldala olajos. Ma alárakok szerintem valami nagyobb papirt, aztán nagyjából kiderül , hogy honnan jön.

De amúgy nagyon folyik, szerelőm a nìvó felső határáig töltötte, most majdnem a 2 között van félúton. Szerintem valami edényt is rakok alá, nem lenne jó, ha péntekig elfolyna mind, csak akkor tudok hazamenni.

2017. febr. 20. 08:48
 7/12 anonim ***** válasza:
18%
Egyedül vagy ilyen hülye,vagy segít valaki?
2017. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 st4r válasza:
Lehetséges az is hogy az olaj leeresztő csavaron az O gyűrű sérült meg vagy szakadt el és így hiába huzat meg rendesen az olaj leeresztő csavart.csepeg főleg meleg motornál ez ugyan úgy érvényes a olajszűrőre is.
2017. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ma voltam szervízben, az olajszűrő volt inkompatibilis. Most megfelelő került rá,szerintük most megszűnik a folyás.

Most este lementem megnézni a kocsit, ismét tócsák vannak az aszfalton. Ez utólagos lefolyás az alkatrészekről, + ami a szűrőcserekor kicsordult, vagy esetleg még mindig ereszt az olajam? Milyen tömìtések vannak arra?

2017. febr. 20. 22:18
 10/12 Beviz Elek ***** válasza:

Drága jó Istenem milyen szerelők(!!) vannak.

Nem jó szűrőt tesz a kocsiba?

Azt nem tartom valószínűnek hogy annyi került volna az alkatrészekre hogy még onnan csöpögne le, gondolom pár km-t mentél utána.



De a kérdés még mindig adott, hogy a francba fekete az olajad pénteki csere után? Ez egy benzines verda öcsém. Nekem még nem fekete és van kb 6ezer km az olajban.

2017. febr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!