Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van erre valamilyen közlekedés...

Van erre valamilyen közlekedési szabály? Mindenki dudál mint a .

Figyelt kérdés
Van egy párhuzamos út ahol 2 sávban haladnak előre az autók(városban) ha én le akarok menni a külső sávba mert ott kell majd lekanyarodnom jobbra és így belenézek a jobb oldali visszapillantóba és a hollteret megnézem mögöttem van egy autó tehát beférek,kiteszem az indexet és átsorolnék,de mi van akkor ha az felgyorsít? Megteheti hogy felgyorsítson?? vagy ha én már kitettem az indexet akkor nem gyorsíthat fel? Kötelező beengednie? Ha ilyenből kialakul esetleg egy baleset..tehát a jobb hátulja mondjuk a kocsimnak összetörik akkor mi az igazság?
2017. febr. 23. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
A hátul lévő a hunyó!
2017. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Te váltottál sávot, úgyhogy te leszel a hibás.

DE: ha indexelsz, és már kezded húzni a kormányt a másik sávba, akkor a legkreténebb sem fog rágyorsítani, legalábbis gondolom. De a lényeg, hog meggyőződj, hogy tényleg elférsz e, és hogy mielőtt sávot váltasz, hogy a másik nem jön e gyorsabban, mint te. Ugyanis lassításra elméletileg nem kötelezhetnéd. Dudálni akkor szoktak, ha túl közel vágsz be valaki elé, azért olyan sem illik csinálni, mert veszélyes. A legjobb, ha még jóval a kereszteződés előtt kimész a külső sávba, mikor nincs nagy forgalom a külsőben.

2017. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem,senkit nem kötelező beengednie.

Sajnos megteheti hogy -észlelvén a szándékodat- "rázár" az előtte haladóra,így nemtudsz sávotváltani.

Ha bent vagy előtte,utána már hiába gyorsít.

Még mindig rengeteg az ilyen suttyó-aki miután elmentél mellette,hiretelen megtalálja a gázpedált...

2017. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

röviden: megteheti, te lennél a hibás koccanás esetén


viszont nem értem miért kell ráparázni erre, sokan annyira görcsösen ragaszkodnak az útitervhez


alapból ha tudom, hogy le kell majd kanyarodnom, akkor előtte jóval kimegyek a külsőbe, nem vigéckedek belül


ha meg netán egyáltalán nem tudok kimenni, inkább tovább megyek és egyel később lekanyarodok, nem egy nagy ügy visszatalálni, vagy ha vki nagyon nem tud tájékozódni, van ingyen offline gps, az újratervez 3 másodperc alatt


inkább én vagyok óvatosabb, minthogy nekiálljak birkózni az ilyenekkel

2017. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Bármikor bárhova be lehet sorolni gond nélkül,csupán határozottság kell,és közben erős figyelem,és készenlét hogy kormányozz,fékezz vagy gyorsíts.
2017. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha látom, hogy indexel, visszaengedem a gázt, nem vagyok utcai harcos.



Ha én váltanék sávot és látom, hogy b&lfék az illető, inkább megyek tovább...


Egyébként, nem értem miért nem lehet beengedni a sávváltót?

Nem érdemes önkéntes rendőrködni!

2017. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki a külső sávból ki akar menni a külsőbe akkor elsőbbséget kell adnia az ott haladó autóknak...

Viszont ha van elég hely a manőverre és te megkezded a sáv váltást és az ott közlekedő autós tövig nyomja a gázt és beléd megy akkor több verziós a történet...

A lényeg hogy vannak-e tanuk és azok mit mondanak.

Ha nincs tanú és két ellentétes történetet adtok elő akkor biztos hogy téged hoznak ki vétkesnek.

Ha van tanú és a javadra nyilatkozik akkor sem biztos hogy megúszod.

Olyankor is előfordulhat hogy megállapitják a külső sávban közlekedő felelősségét, de a te felelősséged is lehet hogy megállapítást nyer.

vagyis megosztott felelősség megállapítása lehetséges.

2017. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ilyenkor nem lép életbe a jobbról előzni tilos?
2017. febr. 23. 13:12
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor nem lép életbe a jobbról előzni tilos? - párhuzamos közlekedésnél a külön sávban elhaladás nem előzés.
2017. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha kitetted az indexet, attól még nem köteles beengedni. Mondhatja, hogy akkor jutott eszébe, hogy gyorsabban menjen a saját sávjában. Ha viszont megkezdted a manővert és akkor próbál melléd kerülni, akkor már ő lesz a hunyó, ha beléd hajt. Tehát ilyen esetben kétesélyes, hogy kit hoznak ki hibásnak. És természetesen mindkét fél hazudni fog, mint a vízfolyás, hogy a másikra rákenje. :DDD


Épp ezért én a következőt szoktam csinálni: alaposan megnézem, mi a helyzet, aztán az indexelés megkezdésekor AZONNAL HATÁROZOTTAN áthúzok a másik sávba. Hogy mire észrevenné, hogy be fogok állni eléje, ne legyen ideje felgyorsítani.

Kellően böszme sofőr ilyenkor dudálni fog. Erre nem reagálok. Olyan is volt, hogy hosszan dudált, majd mellém jött (a belső sávba) és folyamatos dudálás közben hosszabb szakaszon pontosan velem egy vonalban haladt és felém nézett. Igyekeztem feléje sem nézni, nehogy fölkapjam a vizet, és olyat tegyek, amit nagyon nem kéne.

Szerencsére ennyire böszme autós ritkán akad az utamba.

2017. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!