Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt állok...

Dávid Zsolt Nagy kérdése:

Autó vásárlás előtt állok éppen. Az autóra szánható maximális összeg 280-300 eFt. Mit érdemes a lentebbi kiegészítő infók alapján venni?

Figyelt kérdés

280-300 csak a vas, a papírozásra külön megvan a pénz. Autópályán használnám leginkább, napi 2x65 km.

Nem engedek az első eablakemelőkből és a klímából. Mivel sokat közlekedek ezért a fogyasztás sem mindegy.

Az 1.6 Seat cordoba és az 1.6 swift / 1.3 swift a befutó.Esetlegesen egy 1.8-as benzines baleno ami még érdekes számomra. Természetesen benzinesben, nem bízok a 20 éves dízelekben.

Nincs problémám az alacsony presztizsértékkel.

Egy kiszámítható, olcsón karban tartható autóra van szükségem, ami mindig beindul és mindig megáll.

Köszi előre is a válaszokat.



2017. febr. 24. 01:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Napi 130 km-re én ennyi zsozsóból biztos nem egy 1.8-as benzines autót vennék, ha szereted, ha nem, egy öregebb szívódízel ennek biztos a felét nyeli be, az meg nem úgy van, hogy "dízel"

Van típus, gyártó, adagolófajták.

Én mindenképpen egy szívódízelt vennék, pont, hogy inkább azokban a dízelekben bízz, azok ha BOSCH adagolóval vannak szerelve, 2 okból állnak meg: ha nincs benne üzemanyag, és ha elszakadt a vezérműszíj.

Gondolom még sosem volt dízel autód, próbálkozz meg egyel, viszont egyet kerülj, ha nem akarsz csalódni bennük: A Lucas adagolóval szerelt példányokat, azzal csak szívni lehet.

Pl 1.9-es szívó golf, skoda felicia, F astra isuzu motorral, Fiatot nem szabad, Peugeot/citroen is jók, csak lucas adagolókkal vannak szerelve, renault felejtős, japánok is jók lehetnek, pl mazda, toyota.

2017. febr. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Napi 130 km-re én is dízelt vennék. Sajnos a megadott keretből nem fog kijönni semmilyen típus, amelyiket őszintén ajánlanám.


Az 1.6-os Cordoba egyáltalán nem takarékos. Az 1.3-as Swift már inkább. Bár tud menni 130-al pályán, nem való neki. Ha megelégszel alacsonyabb menetsebességgel (110-120) és a biztonság teljes hiányával, akkor jó választás a Swift.


Ilyan magas futás mellett készíts táblázatot 5-6-7-8-9 literes fogyasztás éves költségére! Hamar látni fogod, hogy mikor térül meg egy magasabb vételárú kocsi (ha a karban- és fenntartást azonosnak veszed).

2017. febr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ennyibol ennyi km re w201 bol vennek egy dizelt.

napi130km nel a komforterzet es kenyelem is fontos. Nagyon sok km havonta.

2017. febr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha nem számít a fogyasztás, vegyél ilyet:

[link]

Ha igen, akkor vegyél ilyet dizelben.

Egy Felicia is jó lehet dízellel. De ezek már 20 éves autók, meg kell nézni rendesen őket.

2017. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A takarékos 1.6 cordoba tetszik. :-) Édesapámnak van olyan autója. HOgy mitől takarékos, azt nem tudom. De hogy nem a fogyasztása teszi takarékossá, az biztos. Kicsi autó, mégis másfélszer annyit eszik mint a mi kombi dízelünk. És költeni is kell rá. Ebben az árkategóriában végképp nem fogsz olyan autót találni, ami szervíz nélkül megbízhatóan működik.
2017. febr. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ejjha.kis osszeg,de megoldas mindig van.en szerintem swift 1.3 viz meg olaj es lemegy a foldrol.ha alkatresz kell az is olcso.Swift!
2017. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Balenot ne vegyél,hulladék
2017. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mazda 323F BA 1.5

300-350 ezerből kapsz klímást,2 légzsák,4 elektromos ablak,takarékos motor.Egy hátránya van,a keretnélküli ablak,amitől kicsit szélzajos tud lenni.

Vagy esetleg Honda Civic 1.4 vagy 1.5 EcoVtec


A Baleno nem lehet rossz,viszont az 1.3-as G13B motor sovány lesz autópályán klímával együtt,és ott már fogyasztásban sem olyan baráti

2017. febr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A dízel lenne a legtakarékosabb, ha problémamentes a kocsi. De sajnos ennyiért nem nagyon kínálnak bizalomgerjesztő példányokat. Nekem is érik a vásárlás,én is ennyit járnék vele, ezért utánakutattam a dolgoknak. A Citroen Saxo-t ajánlják, meg asszem a Peugeot 106 szívódízelt spórolós, sokat menős autónak. Ezekből viszont csak olyanokat találtam, ami már a fénykép alapján is gáz, vagy legalább 250 ezret futott. Ami tudjuk, hogy a valóságban legalább 400000. Ez már lutri kategória.


Másfél évig jártam egy 1.9-es szívós Berlingoval, napi 140-150 Km-t. Garantáltan 140 000 volt benne, amikor beleültettek. Lassacskán minden lerohadt rajta, a motort kivéve. Ebből úgy gondolom, hogy dízelből a kb. ennyit futott autókat éri meg megvenni, a sokkal használtabbak már koltségesebbek.Ez viszont már nem a 300 ezres árkategória.


Nekem is 3 kiló volt a max, amit rászánok, de most már ott tartok, hogy gyűjtok még hozzá, és veszek egy 1.4 G Astrát 500 krül, vagy egy 1.3 egyes Swiftet3-400 krül, ami patent állapotú. Egyszerűen nem éri meg a 300-alatti kategóriával foglalkozni, mert alapból szerelővel kezded, és ha minden nap ennyit akarod használni vele is folytatod.

2017. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Swift és Astra nem egy kategória. Méretben sem és minőségben sem.
2017. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!