Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen módszerrel mossam át a...

Milyen módszerrel mossam át a hűtőrendszert a kocsimban?

Figyelt kérdés

Le engedem, felöntöm ecettel(ha az ecet nem jó akkor mivel?)+vízzel, keringetem kicsit aztán átmosom még párszor és a végén fagyálló+desztillált víz? Én így gondoltam, de kíváncsi vagyok Ti, hogyan csinálnátok!

(Fűtőradiátorom mostam, így már meleget fúj de nem volt szép víz benne gondolom az egész hűtési rendszer így néz ki, valószínű előző gazdi csapvízzel keverte a fagyállót:/ )



2017. febr. 24. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Én 20 éve csapvizet használok, nincs semmi baj az autó hűtőrendszerével. Ott nem ezzel lehetett a baj.

Mennyire szennyeződött el? Sima víz kimosta? Ha igen, akkor nem szükséges se ecetet se mást használni, elég lenne csak párszor feltölteni-használni-leengedni.

2017. febr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát kicsit ilyen barnás színe volt, de gondolom ami a fűtőradiátorba le volt ragadva dzsuva az is jött.
2017. febr. 24. 15:15
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem sincs baja, csak gondoltam ha már ilyen sok szar van benne nem árt ha átmosom.
2017. febr. 24. 15:20
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Értelmes ember nem használt csapvizet hüttövíznek... Elkorodálodik a rendszer, fagyálló és desztilált víz télen nyáron,pont azért nem volt szép mert sima víz volt benne. Ha kicsit is odafigyelsz a kocsira ez alap!
2017. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

"pont azért nem volt szép mert sima víz volt benne"

Továbbra is kitartok az állításom mellett, sima csapvíz ilyet nem csinál. (Persze, egyetértek azzal, hogy ajánlott desztillált vizet használni, mert hűtőrendszerben előnyösebb.) Tavaly esett át az autóm az első teljes motorgenerálon. 24 éves a kocsi, 20 éve van nálam, eddig 140 ezer kilométert tettem meg vele, ezalatt csakis csapvizet töltöttem bele. Sosem színeződött el, korrodálni sem kezdett semmit, minden rendben van a vízkörrel.


De visszatérve a kérdéshez: én először sima vizes mosást próbálnék meg, ha az nem segít csak akkor folyamodnék más vegyszerhez.

2017. febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

# 5

Lehet hogy a te autód nem, kérdés milyen autó,meg hogy szervizbe hordod vagy te csináld-e, milyen anyagokból készült, márkánként eltérő anyagokból dolgoznak, szóval én továbbra is azt mondom sima víz nem jó.

2017. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Ja és az egy dolog hogy nem koszos a vized,de nem látsz bele a hüttö bordákba,sem a füttö radiátorba
2017. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez a bajom nekem is, nem tudom előtte mivel használták valószínű, hogy sima vízzel és az nem tesz jót neki. Ezért szeretném kipucolni és újra feltölteni akkor tudom, hogy mi van benne.
2017. febr. 24. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyszer csináltam ilyet, akkor vettem autósboltban valami lötyit, amit úgy kellett használni, hogy:

1. víz leenged

2. 1x slaggal átmostam (ez nem volt előírás, csak látni akartam mi jön ki)

3. csapvízzel feltölt + bele a lötyi

4. kellett járatni kb. 10 percet (termosztát kinyit + kb. 5 perc, nyáron volt)

5. leenged - elég sok homok szerű dzsuva kijött belőle, ahhoz képest, hogy 1x már átöblítettem előtte

6. desztvízzel, fagyállóval feltölt, kész


azt már elfelejtettem, mi volt a lötyi neve, de működött. használtan vettem az autót, nem tudom mivel töltötték fel, de szerintem csapvízzel.

2017. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2017. febr. 24. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!