Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lambda szonda szabályozás...

Lambda szonda szabályozás esetén, milyen feszültségeket kell hogy kapjak?

Figyelt kérdés

Lambda szonda multiméteres mérésénél, milyen feszültségeket és feszültség változást kell kapnom eredményül? Fix vagy változó értéket kapok?

Köszi!



2017. febr. 24. 18:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elég drága multimétered lehet ha azzal te lambdaszondát kimérsz.

A feszültség a lambda értékétől függ és az öregedőszondánál a reakció ideje lassú ezért a reagálás lefutási idejét kell nézni a kijelzőn méréskor.

Másik az nagyobb belsőellenállású legyen a multiméter vagy szkop bemenete mint az ecu bemenete!


Mennyiért vetted a grafikuskijelzős multimétert?

Milyen frekvenciáig mér?

2017. febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyened van? Mert én gondolkoztam a vásárlásán de nemtudom mennyire tartós és mennyire hozná vissza az árát, mivel sajnos minden balfax autószerelőnek képzeli magát!

Meg jobb lenne kétcsatornás és akkor veztengely szinkronfutást is lehetne mérni.

Mégse nem egy több kilós nagy koffer HP/R&S/Tektronix

2017. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sima mezei multiméter. Néhány száz Hz-ig mérhet pontossan. Azt tudom hogy egy adott pillanatban mért feszültséget látom, de mivel az ecu gyórsabb mint maga a multiméter mintavevője, mekkora feszültség változás léphet fel? Vagy mint mondtad a szonda öregsége miatt a szabályzás már lassabban megy.
2017. febr. 24. 19:48
 4/13 anonim ***** válasza:

"de mivel az ecu gyórsabb mint maga a multiméter mintavevője" ezért sima multival kár is próbálkozni...


Ennél az is többet ér, ha élőadatot olvasol ECUból és elhiszed amit ő közöl veled, bár ha régi kocsi az még nem obd-s így nem megy 3eFt os szaaaarokkal.

2017. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én ezt néztem ki [link] . Mintavételezése és sávszélessége is jobb. Gépre rádugod azt kész. Jó mérőfejjel a gyújtást is kimérheted.
2017. febr. 24. 19:51
 6/13 A kérdező kommentje:
ALDL rendszerű, csak egy ezer éves gép kéne amin van soros port a kiolvasáshoz. Így amíg nincs oszcilloszkóp, marad a multiméter.
2017. febr. 24. 19:52
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Látod e?

Szakkönyv kell akkor meg www.marotikonyvker.hu és nem itt érdeklődni.

2017. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
*RS232 port
2017. febr. 24. 19:54
 9/13 anonim ***** válasza:

ezeréves gépet meg ingyen is kapsz.

Én multkor dobtam ki 3db t csak a tápjukat tartottam meg.

sosetudni mire jó, mikor kell.


1db. sorosportos gép nekem is van otthon, mert sokmindenre jó a valódi sorosport(eeprom,pic,stb. miatt)


de állítom eee.jofogas.hu -n max 1-2e ért találsz régi sorosportos gépet!

2017. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2017. febr. 24. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!