Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék LED H7 tompított...

Barbadossa kérdése:

Szeretnék LED H7 tompított izzót betenni a projektoros lámpámba. Tudtok olyat, amelyik megbízható és tényleg tudja azokat a paramétereket, amiker ráírnak? Pl: Philips Luxeon. Stb Olyan 4000 Lumen körül?

Figyelt kérdés
Ford Mondeo 2016 évjárat

2017. febr. 25. 05:49
1 2 3 4
 1/38 Beviz Elek ***** válasza:

Nálunk az egyik szerelő H4-es vagy H7-es 8000lumen és 80w (/darab) ledet vett, az úgy világított mint nekem a xenon. 55 watt helyére nem akarok 80at rakni, ha sikerül zárásig odaérnem, akkor ma átveszem az 55wattos, 10ezer lumenes ledeket (H1), meglátjuk mit virít a reflektorban.


TXVSO8 a száma

2017. febr. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen a mai napig, akárki akármit állít is. De ha lenne is ilyen "LED izzó" akkor sem tehetnéd be legálisan, mert az eredeti fényforrás jellege nem változtatható meg. Tehát ha eredetileg izzós a lámpa, nem lehet LED tuningot végrehajtani rajta. Műszakiról elküldik az autót, mert a különbséget a vak is látja.
2017. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Beviz Elek ***** válasza:

#2

Nem a szerelő mondta hogy az unokatestvérének a gimis osztálytársának egy ismerőse szerint jól világít, hanem este beálltunk egymás mellé és felkapcsoltuk a tompítottat. Neki az említett 180w/16000lumenes LEDpár volt bent, nekem D2R 6000K xenon enyhe sötétítéssel. Az ő LED-je olyan fényt adott mint az én xenonom sötétítés nélkül (az enyém így is jobb mint az azelőtt használt halogének).


Nem tudom hogy átmegy-e műszakin, de műszaki előtt visszacserélhető arra a fél órára.


Belekerül kb 10ezer forintba egy pár LED, legkésőbb holnap tudok véleményt írni az 55w-osról.

2017. febr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Az meg ne zavarjon hogy a szembejövőnek kiégeted a szemét...
2017. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Beviz Elek ***** válasza:
Be kell állítani hogy ne zavarja a másikat. A sima is vakít ha rosszul van belőve
2017. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy okoz-e izzó hibajelzést a H1/H7 led. Ezt is írd meg!
2017. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem tuti nem, régi 20 éves kocsi.


A leírás szerint nem okoz és 3év garit is adnak

2017. febr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Az már megint másik kérdés, hgyan oldod meg a ledtől a keletkező hő elvezetését. Az ilyen ledek talponti hőmérséklete nem lépheti túl a 85 Celziusz fokot, különben tönkre megy elég gyorsan. Veszít a fényerejéből és a végén nem világít még úgy se mint egy zseblámpa a túzott hőtől, ha nincs megfelelő hűtése. Azért ekkora teljesítményű ledhez kell jókora hűtőborda, körülötte áramló levegővel! Arra nagyon kíváncsi vagyok hogy oldod meg, hogy a hatlamas hűtőfelület mindig áramlő levegőben legyen (álló levegő mellett még nagyobb tagolt felületre van szűkség nyitott helyen, ahol a hűtéshez lesz elég friss levegő legalább önkonvekcióval) és még a helyére is férjen a LED világító felülete, ezektől a szükséges technikai részletektől.


Van még több dolog is ami nem egyezik. Egy 10-20 Wattos CRREE teljesítmény ledet (1-2000 lumen) még csak csak el tudok képzelni egy izzószál helyére (igaz, hogy az is problémásabb ha izzó helyére tennéd mert nagyobb jóval a chip szélessége), de ha nagyobb teljesítményűt teszel oda és a hűtését is rendesen meg tudod oldani, akkor a led felülete már olyan nagy lesz hogy nem viselkedik azonosan a tükrön belül optikailag mint az izzó. Jóval nagyobb fény pacát világít és nem állítható élesen a fény határa a LED nagy felülete miatt.

Tudom, mert nagyon sokat foglakoztam és kísérleteztem ledekkel és optikákkal tükrökkel. Szóval nem tudom hogy biztosítod a LED technikai igényeit, de kíváncsi leszek rá ha leírod.


Még a másik lényeges dolgot nem is mondtam, a LEd vezérléséhez kell egy áramkör, aminek a bemenetére rá kell kötni a specifikációban megadott feszültséget.

2017. febr. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Na ez egy korrekt magyarázat. De félek hogy akik képesek lennének megérteni, nem is akarják ezt megérteni. Nekik LED kell és kész, mindegy hogy legális-e, hogy vakít, hogy még annyit se lát vele mint egy jó halogénnel, de LED-es lámpája van, pont mint egy A8-as Audinak...
2017. febr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

"a LEd vezérléséhez kell egy áramkör, aminek a bemenetére rá kell kötni a specifikációban megadott feszültséget."


Ezt kár volt leírnod, mert idáig majdnem elhittem, hogy értesz hozzá. Persze van benne igazság, de szakmailag nagyon bugyuta a megfogalmazás.

2017. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!