Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitsubishi Colt hűtőventilláto...

Mitsubishi Colt hűtőventillátor beszerelése?

Figyelt kérdés

Meg lehet-e oldani szerelő nélkül akkor én is beszerelném.

Kábelt közvetlen a gyújtáskapcsolóról kell-e lehozni meg

hallottam valami hőgombáról azt hova kell kötni.


2017. febr. 25. 09:12
 1/5 A kérdező kommentje:
96 -os évjárat 1.3 75 Le.
2017. febr. 25. 09:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha érted a működését a rendszernek, akkor otthon is ki tudod vitelezni.

A hőgomba egy sima ellenállás, aminek az értéke függ a hőmérséklettől. Ha nincs hozzá semmi elektronikád, ami feldolgozza ennek a jelét, akkor egy sima műveleti erősítőt kapcsolással meg lehet oldani, mivel egyszerű is és könnyű megvalósítani a hiszterézist (hogy ne 90°C-nál kapcsoljon be és 89,9°C-nál ki, hanem mondjuk 92-nél be és 85-nél ki).

Egyszerűbb rendszereknél, igen, a gyújtáskapcsolóról van vezérelve a ventilátor. Ez ugye azt eredményezi, hogy csak ráadott gyújtásnál tud pörögni, míg az újabbaknál ('90-es évek utániak) már akkor is tud, ha nincs rajta a gyújtás. Szerintem nincs rá szükség, hogy a leállítás után is menyjen, főleg ha gyárilag nincs is benne. (De amúgy tényleg nincs benne? Az 1.6-osban biztos vagyok hogy van, az 1.3-asban akkor miért nincs?) Elég csak simán egy reléről meghajtani a ventilátort, így nem a gyújtáskapcsolón fog keresztül folyni a "nagy" áram.

2017. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jól értem akkor vennem kell egy relét (de pontosan mi a neve)

a gyújtáskapcsolóról a relén keresztül folyik az áram a

ventillátorhoz. A hőgombához az áram a műveleti erősítőn

keresztül( na és ezt hol tudok venni) a relétől kapja az

áramot vagy külön áramkör kell. Bocsi ha kicsit érthetetlen vagyok.

2017. febr. 25. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kiindulásnak: [link]


Az első kép szinte meg is felelne a célnak, csak még kell bele egy visszacsatoló ellenállás (az oldalon lejjebb szóba kerül az is).

2017. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most nézem, az első hsz-ben elírtam, ez hőmérséklet jeladóra vonatkozik. Hőgombával egyszerűbb a dolog, mert az egy bimetált tartalmaz, így nem kell semmilyen műveleti erősítős áramkör.
2017. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!