Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemű robogómon megszűnt az...

2 ütemű robogómon megszűnt az automatikus üzemanyag keverés, tudom helyettesíteni előre kevert üzemanyaggal?

Figyelt kérdés
ma leálltam vele és egy két óra múlva olajtócsa alatta,mondom megnézem mi ez,az olajtartályból abba a kis szivattyúba(ami az üzemanyaghoz adagolja az olajat) vezető cső leugrott.Mondom nem gond,gyors kötözővel vissza rögzítem.Ez sikerült is,majd kivittem kipróbálni,és úgy 1 km után megnéztem,de a csőben áll az olaj,a légbuborék változatlanul ott figyel a csőben,nem mozgott,tehát nem keverte hozzá azt sejtem. Akkor nagy eséllyel az a kis szivattyú hibásodhatott meg? amíg eljutok vele szervízbe használhatom úgy,hogy az tankba öntök 1-2 kupak olajat?
2017. febr. 25. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Kösd ki úg az egészet, hogy be tudjon levegőt beszívni sehol sem a blokk, sem kinyomni magából. Ha ezzel megvagy, akkor mehet a keverés. Szerintem sokkal megbízhatóbb az, ha magadnak kevered be az olajat. Igaz az önolajozás mechanikus és nem elektromos, ezért terheléstől függően olajoz. Mondjuk alacsony fordulaton kevesebbet ad. DE! Egy jó minőségű szintetikus olaj nem fog füstölni és lerakódni, ha üzem meleg a motor.
2017. febr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zzzoli ***** válasza:

Mikrolitereket adagol, nem halad nagy sebességgel az olajcsőben a bubi, idővel ki fog jönni ne aggódj.

Az új motoroknál sem légtelenítgetik és nézegetik, csak löttyintenek bele olajat és mehet.

Egyénként a nyomóoldali csővét leveszed a szivattyúnak és máris meglátod hogy nyom-e. Alapjáraton körülbelül 20-40 másodpercenként ki kell cseppenni belőle egy cseppnek.

2017. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!